zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 10 kwietnia 2021

Animowany klip do "Rich Gift" Turbowolf

30.01.2015 09:50  autor: Verghityax, źródło: profil Turbowolf na Facebooku

Brytyjczycy z Turbowolf wypuścili animowany wideoklip do utworu "Rich Gift" z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Two Hands". Obraz zrealizował Dax Norman.

Zobacz teledysk do "Rich Gift".

"Two Hands", drugi longplay studyjny w karierze Turbowolf, ukaże się 6 kwietnia 2015 roku. Materiał na album wyprodukował sam zespół we współpracy z Tomem Dalgety.

Turbowolf założony został w 2008 roku w Bristolu. W skład grupy weszli Chris Georgiadis na wokalu, Andy Ghosh na gitarze, Jeremy Dunham na basie, Chris Davis na perkusji i Betty Cottam na klawiszach. Po jakimś czasie Betty Cottam opuściła szeregi kapeli i będący frontmanem Chris Georgiadis przyjął na siebie również rolę klawiszowca. Na przestrzeni trzech lat ukształtował się muzyczny styl zespołu, określany jako mikstura psychodelicznego rocka i punka.

Rok 2011 przyniósł spore zmiany - Jeremy Dunham i Chris Davis odeszli z kapeli. Zastąpili ich basista Joe Baker i perkusista Blake Davies. W czerwcu muzycy Turbowolf podpisali kontrakt z wytwórnią Hassle Records i wkrótce pojawił się ich pierwszy singiel: "A Rose for the Crows". Parę miesięcy później, 11 listopada, światło dzienne ujrzał debiutancki longplay Brytyjczyków, zatytułowany po prostu "Turbowolf".

Przypominamy, że w kwietniu 2015 roku Turbowolf wystąpi we Wrocławiu i Krakowie u boku Red Fang. Oba koncerty otworzy polskie The Stubs.

26.04 - Wrocław, "Alibi"
Bilety: 60 zł (pierwsza pula przedsprzedaży), 70 zł (druga pula przedsprzedaży) i 80 zł (w dniu koncertu)

27.04 - Kraków, "Fabryka"
Bilety: 60 zł (pierwsza pula przedsprzedaży), 70 zł (druga pula przedsprzedaży) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »