zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 2 sierpnia 2021

"Metale Szlachetne" dla Covana w Krakowie

8.02.2015 09:18  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

W krakowskim klubie "Fabryka" odbędzie się 22 lutego 2015 roku charytatywny koncert pod szyldem "Covan Wake The Fuck Up". Na scenie zaprezentują się zespoły Frontside, Virgin Snatch, Sceptic, Disperse, Totem i Garroter.

Frontside, Katowice 16.03.2014, fot. Verghityax
Frontside, Katowice 16.03.2014, fot. Verghityax

Wydarzenie w krakowskiej "Fabryce" ma na celu zebranie funduszy na dalsze leczenie Adriana "Covana" Kowanka, byłego wokalisty Decapitated i Atrophia Red Sun. W październiku 2007 roku na Białorusi autobus, którym podróżowali muzycy Decapitated, miał kolizję z ciężarówką. W wyniku wypadku śmierć poniósł perkusista formacji, Witold Kiełtyka. Adrian Kowanek przeszedł operację, jednak w rezultacie powikłań doszło do niedotlenienia mózgu wokalisty, które z kolei wywołało czterokończynowe porażenie mózgowe.

Ojciec Covana, Leszek Kowanek, poinformował w niedawno udzielonym wywiadzie, że miesięczny koszt opieki medycznej oscyluje wokół kwoty 15 tysięcy złotych. Kilka miesięcy temu rodzinie wokalisty udało się zakupić komorę hiperbaryczną, która ma pomóc w dalszym leczeniu.

Zespół Embrional, który pierwotnie miał wystąpić 22 lutego w krakowskiej "Fabryce" razem z Frontside i Virgin Snatch, musiał odwołać swój udział ze względu na stan zdrowia perkusisty.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 wyświetleniem filmu "Covan Wake The Fuck Up", dokumentującego poprzednią edycję imprezy. Koszt wstępu na koncert to minimum 30 zł, można też wesprzeć Covana wyższą kwotą.

22.02 - Kraków, "Fabryka"
Start: 15:00
Bilety: od 30 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »