zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 sierpnia 2021

Voidhanger, Materia i Vedonist na "Dark Fest 2015"

16.02.2015 21:08  autor: Verghityax, źródło: profil Dark Festu na Facebooku

Organizatorzy "Dark Festu 2015" podali nazwy kolejnych zespołów, jakie wystąpią w dniach 19 i 20 czerwca na terenie grodu rycerskiego w Byczynie. Będą to Voidhanger, Materia, Vedonist, Hellspawn i Devilish Impressions. Nie zagra Hazael - powodem jest zakończenie działalności kapeli.

Voidhanger, grający wypadkową black i thrash metalu, promuje obecnie drugi pełnometrażowy album studyjny w swoim dorobku, pt. "Working Class Misanthropy". Płyta ujrzała światło dzienne 29 listopada 2013 roku za sprawą wytwórni Pagan Records. Na krążek trafiło osiem kompozycji.

Pochodząca ze Szczecinka Materia ma na swoim koncie debiutancki longplay, pt. "Case of Noise". Materiał zarejestrowany został w 2012 roku w "Izabelin Studio" pod okiem Andrzeja Puczyńskiego - producent zaprosił formację do współpracy po jej zwycięstwie w eliminacjach do "Przystanku Woodstock" w 2011 roku. Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, z których część stanowią nowe aranżacje numerów pochodzących z dema "Vandals" oraz EP-ki "Holidays on the Angels Island".

Deathmetalowy Vedonist nadal ogrywa "A Clockwork Chaos", swój trzeci longplay studyjny. Zespół nagrał album w podwarszawskim "Sophiria Studio", "Huge Studio" w Goczałkowicach oraz stołecznym "Top Secret Studio". Miksem i masteringiem zajęli się bracia Wiesławscy z "Hertz Studio". Okładkę wykonał obecny wokalista Vedonist - Pachu - znany ze swojej działalności w metalcore'owej grupie HugeCCM.

Komentarze
Dodaj komentarz »