zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 stycznia 2019

Perkusista Nile wyda solowy album

19.02.2015 17:26  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

George Kollias, perkusista deathmetalowej grupy Nile, wyda swój debiutancki album solowy, zatytułowany "Invictus". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 18 maja 2015 roku za sprawą francuskiej wytwórni Season of Mist.

George Kollias komentuje: "Początkowo napisałem kilka utworów z myślą o moim instruktażowym DVD dla perkusistów, ale dzięki wsparciu fanów przerodziło się to w pełnoprawny album. Cieszę się, że do tego doszło i jestem podekscytowany możliwościami, jakie stoją przed tym projektem. Chcę zabrać ten materiał w trasę najszybciej, jak to możliwe. Pracując nad nim, miałem zaszczyt nagrywać z kilkoma wspaniałymi muzykami, co uczyniło dla mnie ten album jeszcze bardziej wyjątkowym".

Do sieci trafiły fragmenty materiału z "Invcitus", których można posłuchać tutaj.

George Kollias przyszedł na świat w 1977 roku w greckim Koryncie. W wieku dziesięciu lat chwycił za gitarę, by po dwóch latach przerzucić się na perkusję. Jakiś czas później dołączył do swojej pierwszej kapeli - deathmetalowego Extremity Obsession. Zaczął również pobierać nauki u jazzowego weterana Yannisa Stavropoulosa, co pozwoliło mu wprowadzić nowe elementy do swojego ekstremalnego stylu gry. Wkrótce George'owi zaproponowano posadę w lokalnej szkole muzycznej, którą to ofertę przyjął niezwłocznie. W roku 2000 przeprowadził się do Aten, gdzie wszedł w skład Nightfall, zastępując Costasa Savidisa. Z zespołem Efthimisa Karadimasa nagrał dwa albumy studyjne: "I Am Jesus" (2003) i "Lyssa: Rural Gods And Astonishing Punishments" (2004). W tamtym okresie założył też własną formację o nazwie Sickening Horror i udzielał się jako muzyk sesyjny u rozmaitych wykonawców.

W roku 2004 George Kollias zyskał światowy rozgłos dołączając do amerykańskiego Nile. Od tego momentu zarejestrował z grupą Karla Sandersa cztery albumy studyjne: "Annihilation Of The Wicked", "Ithyphallic", "Those Whom the Gods Detest" i "At the Gate of Sethu". Oprócz kariery scenicznej, George zajmuje się nauczaniem - od 2006 roku wykłada na Modern Music School w Atenach oraz prowadzi objazdowe warsztaty perkusyjne w różnych zakątkach świata. W roku 2008 wydał swoje pierwsze instruktażowe DVD, pt. "Intense Metal Drumming".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Perkusista Nile wyda solowy album
Markowski (gość, IP: 89.67.31.*), 2015-02-20 21:00:46 | odpowiedz | zgłoś
Ja myslalem ze bedzie to jakas odskocznia (jaka odwalil sanders solo, nie koniecznie mialo to by byc w tym kierunku, tylko po prostu cos innego), a tu klepie taką muze jak 1000 innych kapel z nurtu death. Słabo slabo panie kollias, myslalem ze popłyniesz ambicjami, a popłynąles na obecnej swojej sławie, kasa kasa i kasa, dodatkowy pieniadza wyciagnać od wiernych fanow, praktycznie za nic. Szkoda naprawde
re: Perkusista Nile wyda solowy album
Luzik (gość, IP: 78.9.130.*), 2015-02-19 18:22:23 | odpowiedz | zgłoś
Pewnie tylko mi to brzmi jak nowy behemoth
re: Perkusista Nile wyda solowy album
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2015-02-19 22:59:08 | odpowiedz | zgłoś
Mnie tylko w 90%.
re: Perkusista Nile wyda solowy album
Megakruk
Megakruk (wyślij pw), 2015-02-20 18:25:52 | odpowiedz | zgłoś
coś w tym jest tylko mimo wszystko perkusista lepszy ;)