zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 grudnia 2017

Sun Kil Moon, Ride i The Stubs na "OFF Festival"

5.03.2015 16:57  autor: Verghityax, źródło: off-festival.pl

Poznaliśmy nazwy kolejnych wykonawców, którzy zaprezentują się na tegorocznej edycji "OFF Festivalu" w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Będą to Sun Kil Moon, Ride, Mick Harvey, Young Fathers, The Stubs, Golden Teacher, Kwadrofonik, Nagrobki, Coals i Ten Typ Mes.

Folkrockowe Sun Kil Moon przyjedzie do Polski ze swoim siódmym longplay'em studyjnym, zatytułowanym "Universal Themes". Następca "Benji" ukaże się 2 czerwca 2015 roku. Na albumie gościnnie wystąpi Steve Shelley, perkusista Sonic Youth. Amerykanie udostępnili singiel "The Possum", z którym można zapoznać się tutaj.

Brytyjczycy z alternatywnego Ride ogłosili w listopadzie 2014 roku swoją reaktywację po trzynastu latach przerwy. Formacja powróciła w oryginalnym składzie - muzycy nie ujawnili jeszcze, czy przedsięwzięcie to ma wyłącznie charakter koncertowy, czy też powstanie nowy materiał studyjny. Ostatnim dokonaniem Ride jest EP-ka "Coming Up For Air" z 2002 roku.

Australijski muzyk i kompozytor Mick Harvey zaprezentuje na "OFF Festival" repertuar złożony z piosenek Serge'a Gainsbourga. Harvey przełożył je z francuskiego na angielski i zarejestrował jako albumy "Intoxicated Man" i "Pink Elephants".

Zespół The Stubs powstał pod koniec 2010 roku - swoją muzykę nazywa niskobudżetowym rock'n'rollem. Warszawskie trio ma na koncie trzy studyjne longplay'e: "The Stubs", "Second Suicide" i "Social Death By Rock 'N' Roll". Ostatni z nich trafił do sprzedaży 14 listopada 2014 roku.

Trzydniowe karnety na "OFF Festival 2015" zakupić można w cenie 240 zł. Koszt miejsca na polu namiotowym w miasteczku festiwalowym to 60 zł. Zobacz: offsklep.pl.

Komentarze
Dodaj komentarz »