zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 4 kwietnia 2020

The Atomic Bitchwax w Polsce z "Gravitron"

13.03.2015 10:59  autor: Verghityax, źródło: profil The Atomic Bitchwax na Facebooku

Zespół The Atomic Bitchwax zapowiedział wydanie szóstego longplay'a studyjnego, pt. "Gravitron". Album ukaże się 21 kwietnia 2015 roku za sprawą Tee Pee. Wkrótce potem, 26 kwietnia, Amerykanie wystąpią w warszawskim "Skwerze".

The Atomic Bitchwax powstało w 1992 roku w New Jersey z inicjatywy basisty i wokalisty Chrisa Kosnika, gitarzysty Eda Mundella i perkusisty Keitha Ackermana. W tym składzie muzycy nagrali dwa albumy studyjne: "Atomic Bitchwax I" i "Atomic Bitchwax II". Wkrótce potem zespół przeszedł w stan zawieszenia. Ed Mundell, który od 1993 roku udzielał się także w Monster Magnet, opuścił The Atomic Bitchwax. Jego miejsce zajął Finn Ryan.

W 2005 roku formacja wypuściła kolejny album, zatytułowany "3". Rok później, po trasie koncertowej w Europie i Ameryce Północnej, z powodów osobistych Keith Ackerman zakończył współpracę z zespołem. Nowym bębniarzem grupy został Bob Pantella z Monster Magnet. Wspólnie muzycy zarejestrowali dwa studyjne longplay'e: "TAB 4" i "The Local Fuzz", który zamyka dotychczasową dyskografię kapeli.

"Gravitron" nagrany został w "Shorefire Studios". Produkcją materiału zajął się Alan Douches, który wcześniej współpracował z Motorhead.

W roli supportu przed The Atomic Bitchwax w Warszawie wystąpi zespół Weedpecker. W lutym 2015 roku grupa weszła do studia, aby zarejestrować swój drugi album studyjny.

26.04 - Warszawa, "Skwer"
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 45 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »