zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 19 stycznia 2021

Svartidaudi w maju w Katowicach

24.03.2015 08:44  autor: Verghityax, źródło: Godz Ov War Productions; Third Eye Temple

W maju 2015 roku blackmetalowcy z islandzkiego Svartidaudi ruszą w trasę w towarzystwie Kanadyjczyków z Antediluvian i Belgów z Emptiness. 9 maja zespoły zawitają do Polski, wystąpią w katowickim klubie "Prokultura".

Svartidaudi rozpoczęli działalność w 2002 roku. Nazwa grupy oznacza języku islandzkim "czarną śmierć". Zespół zarejestrował i wydał split, longplay'a "Flesh Cathedral", EP-kę "The Synthesis of Whore and Beast" oraz album koncertowy, pt. "III.XX.MMX".

Kanadyjczycy z Antediluvian poruszają się w swej muzyce na pograniczu black i death metalu. Na dyskografię grupy składają się dwie EP-ki, dwa longplay'e studyjne i kilka splitów. Ich ostatnim dokonaniem jest split z kapelą Witchrist, który ukazał się w styczniu 2015 roku.

Emptiness może się poszczycić najdłuższym stażem ze wszystkich trzech formacji, a także największą liczbą studyjnych longplay'ów na koncie. "Nothing but the Whole" to czwarty album studyjny Belgów - jego premiera odbyła się w maju 2014 roku.

Polski koncert Svartidaudi, Antediluvian i Emptiness otworzy krakowski zespół Outre. Polacy będą promować materiał ze swojego debiutanckiego longplay'a, zatytułowanego "Ghost Chants". Wydawnictwo ukaże się 14 kwietnia 2015 roku za sprawą Godz Ov War, Third Eye Temple i Essential Purification Records.

Bilety na koncert nie będą dostępne w przedsprzedaży. Wejściówkę zakupić można wyłącznie w dniu wydarzenia w klubie "Prokultura".

9.05 - Katowice, "Prokultura"
Bilety: 55 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »