zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 20 maja 2019

Within Temptation, Korpiklaani i Alestorm na "Czad Festiwal"

23.04.2015 19:38  autor: Verghityax, źródło: czadfestiwal.pl

W dniach od 27 do 30 sierpnia 2015 roku na terenie "Arena Park" w miejscowości Straszęcin nieopodal Dębicy odbędzie się "Czad Festiwal". Wśród ogłoszonych dotychczas nazw wykonawców znaleźli się między innymi Within Temptation, Korpiklaani, Alestorm.

Within Temptation, Kraków 18.05.2013, fot. Verghityax
Within Temptation, Kraków 18.05.2013, fot. Verghityax

Muzycy Within Temptation wypuścili 14 listopada 2014 roku podwójny album koncertowy, zatytułowany "Let Us Burn - Elements & Hydra Live In Concert". Na wydawnictwie znalazł się pełny zapis dwóch koncertów. Pierwszy z nich grupa zagrała 13 listopada 2012 roku w "Sportpaleis" w belgijskiej Antwerpii. Symfoniczny występ pod szyldem "Elements" odbył się z okazji piętnastej rocznicy działalności zespołu. Drugi koncert miał miejsce 2 maja 2014 roku w "Heineken Music Hall" w Amsterdamie i wieńczył europejską część trasy promującej album "Hydra".

Finowie z Korpiklaani odwiedzą Polskę z "Noita", swoim dziewiątym longplay'em studyjnym. Materiał powstał w "Petrax Studio". Za produkcję i miksy odpowiada Aksu Hanttu. Jest to pierwsze wydawnictwo Korpiklaani, na którym wystąpił akordeonista Sami Perttula. Zastąpił on w 2013 roku Juho Kauppinena. Płyta trafi do sprzedaży 5 maja 2015 roku pod egidą Nuclear Blast.

Szkoci z Alestorm powrócą z albumem "Sunset on the Golden Age". Następca "Back Through Time" został zarejestrowany w niemieckim "LSD Studio". Produkcją zajął się Lasse Lammert. Płyta ujrzała światło dzienne 4 sierpnia 2014 roku za sprawą Napalm Records.

Na "Czad Festiwal 2015" zaprezentują się także The Toy Dolls, Gentleman & The Evolution, Acid Drinkers, Pidżama Porno, Happysad, Analogs, Mellow Mood, Organek, Paddy and the Rats, Lady Pank, Hunter, Selfish Murphy, Indios Bravos, Vavamuffin, Poparzeni Kawą Trzy, Lao Che, Łąki Łan, Kabanos, Cała Góra Barwinków i Tabu.

Karnety na festiwal zakupić można w cenie 129 zł do końca maja 2015 roku lub do wyczerpania zapasów. Bilety jednodniowe zostaną wprowadzone do sprzedaży po ujawnieniu pełnego składu imprezy. Cena miejsca na polu namiotowym to 45 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »