zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 20 marca 2019

Katatonia w studiu z nowym perkusistą

15.11.2015 08:56  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Muzycy Katatonii potwierdzili, że Daniel "Mojjo" Moilanen został pełnoprawnym członkiem zespołu. Dotychczas perkusista wspierał formację na trasach koncertowych. Szwedzi poinformowali też, że weszli do "Studio Grondahl", aby zarejestrować nowy album studyjny.

Jonas Renkse komentuje: "Mojjo poznaliśmy w 2009 roku, kiedy jego ówczesny zespół - Engel - supportował nas i Paradise Lost na trasie po Wielkiej Brytanii. Bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że mamy wspólne inspiracje i podobne podejście do muzyki. Przez następne lata pozostawaliśmy w kontakcie i kiedy Daniel Liljekvist odszedł z Katatonii w 2014 roku, postanowiliśmy zadzwonić do Mojjo".

Obecnie muzycy Katatonii przebywają w "Studio Grondahl", gdzie pod okiem Karla Daniela Lidena zarejestrują materiał na studyjnego następcę "Dead End Kings". Nowy album ma ujrzeć światło dzienne w 2016 roku.

Ostatnim dokonaniem Katatonii jest koncertowe DVD, zatytułowane "Sanctitude". Na albumie znalazł się zapis koncertu, który formacja dała w maju 2014 roku w "Union's Chapel" w Londynie. Występ stanowił część trasy "Unplugged & Reworked", promującej album "Dethroned & Uncrowned".

Tagi: Katatonia
Komentarze
Dodaj komentarz »