zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2019

Apocalyptica, Tarja i Testament na "Masters of Rock 2016"

17.11.2015 09:46  autor: Verghityax, źródło: informacja własna

Podczas tegorocznej odsłony "Winter Masters of Rock" organizatorzy podali pierwsze nazwy wykonawców letniego "Masters of Rock 2016". W dniach od 14 do 17 lipca w Vizovicach wystąpią Apocalyptica, Amon Amarth, Tarja, Testament, Eluveitie, The 69 Eyes, Rotting Christ, Oomph!, Evergrey, Swallow The Sun, Melechesh, Threshold, Luca Turilli's Rhapsody, Amaranthe, Ensiferum, Korpiklaani, Freedom Call, Waltari, Kissin' Dynamite, Orden Ogan i Thunder Mother.

Apocalyptica, Kraków 8.10.2015, fot. Verghityax
Apocalyptica, Kraków 8.10.2015, fot. Verghityax

Finowie z Apocalyptiki promują obecnie album "Shadowmaker", który ukazał się 21 kwietnia 2015 roku za sprawą Harmageddon Records i OMN Label Services. Materiał na swój ósmy longplay studyjny muzycy nagrali w amerykańskim Nashville. Po raz pierwszy w historii grupy album powstał od początku do końca z udziałem wokalisty - do składu dołączył Franky Perez. Produkcją zajął się Nick Raskulinecz.

Ostatnim dokonaniem Amon Amarth jest studyjny longplay, pt. "Deceiver Of The Gods". Materiał zarejestrowany został w brytyjskim "Backstage Studios" w Derbyshire, produkcją zajął się Andy Sneap. W jednym z utworów gościnnie zaśpiewał Messiah Marcolin, były wokalista Candlemass. Wydawnictwo ukazało się 24 czerwca 2013 roku za sprawą Metal Blade Records. Obecnie Szwedzi pracują nad kolejnym albumem - będzie to ich pierwsze dokonanie bez perkusisty Fredrika Anderssona, który rozstał się z grupą po siedemnastu latach współpracy.

Thrashmetalowcy z Testament ogłosili w kwietniu 2015 roku, że rozpoczęli nagrywanie następcy "Dark Roots of Earth". Ścieżki basowe zostaną zarejestrowane przez Steve'a DiGiorgio, który zastąpił Grega Christiana w styczniu 2014 roku. Wcześniej Steve DiGiorgio współpracował z Testament przy albumach "Demonic" i "The Gathering". Premiera nadchodzącego longplay'a Testament planowana jest na pierwszą połowę 2016 roku.

Tarja nadal promuje czwarty longplay studyjny w swojej solowej karierze, zatytułowany "Colours in the Dark". Prace nad płytą rozpoczęły się pod koniec 2012 roku. W nagrywaniu udział wzięli, oprócz liderki projektu, Mike Terrana na perkusji, Doug Wimbish i Kevin Chown na basie, Alex Schlopp i Julian Barrett na gitarze, Max Lilja na wiolonczeli i Christian Kretschmar na klawiszach. Materiał zmiksował brytyjski producent muzyczny Tim Palmer. Wydawnictwo ukazało się 2 września 2013 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »