zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 9 lipca 2020

Abbath, Grave, Moonsorrow i King Dude na "Brutal Assault"

16.04.2016 18:52  autor: Verghityax, źródło: brutalassault.cz

Do składu "Brutal Assault 2016" dołączyli kolejni wykonawcy: Abbath, Grave, Moonsorrow, King Dude, October Tide, Wolfbrigade, Embrional, Lost Society, Dust Bolt, Darkened Nocturn Slaughtercult, Jack The Stripper i Rebaelliun. Organizatorzy poinformowali o wycofaniu się ze składu Nile. Festiwal obędzie się w dniach od 10 do 13 sierpnia w czeskim Józefowie.

Abbath, Praga 4.02.2016, fot. Verghityax
Abbath, Praga 4.02.2016, fot. Verghityax

W marcu 2015 roku Abbath ogłosił zakończenie działalności Immortal. Po tym, jak Demonaz i Horgh opuścili zespół w 2014 roku w wyniku konfliktu z Abbathem, lider grupy rozpoczął starania o zapewnienie sobie wyłącznych praw do nazwy Immortal. Muzyk rozpoczął karierę solową, która zaowocowała longplay'em studyjnym, zatytułowanym po prostu "Abbath". Jego premiera odbyła się 22 stycznia 2016 roku za sprawą Season of Mist.

Death metalowcy z Grave przyjadą ze swoim ostatnim materiałem studyjnym, pt. "Out Of Respect For The Dead". Jest to jedenasty longplay studyjnym w karierze kapeli. Następca "Endless Procession of Souls" trafił do sprzedaży 16 października 2015 roku pod banderą Century Media. Limitowana wersja albumu wzbogacona została o dodatkową płytę z materiałem z EP-ki "Morbid Ascent". Wcześniej EP-ka ukazała się jedynie na winylu.

Finowie z Moonsorrow promować będą swoje ostatnie dokonanie: longplay studyjny "Jumalten Aika", który ukazał się 1 kwietnia 2016 roku za sprawą Century Media. Na limitowanej edycji wydawnictwa znalazły się covery "Soulless" Grave i "Non Serviam" Rotting Christ. Do utworu "Suden Tunti" powstał teledysk, który można zobaczyć tutaj.

King Dude nadal ogrywa materiał z "Songs of Flesh & Blood - In The Key of Light", swojego piątego longplay'a studyjnego. Zawarty na płycie materiał, zgodnie ze słowami muzyka, jest najbardziej osobistym i intymnym w jego dotychczasowej karierze. Album trafił do sprzedaży 28 sierpnia 2015 roku.

Death metalowcy z Embrional promować będą swój drugi longplay studyjny, pt. "The Devil Inside". Materiał na następcę "Absolutely Anti-Human Behaviors" powstawał pod okiem Arka "Malty" Malczewskiego z "Sound Division Studio". "The Devil Inside" ukazał się 28 lutego 2015.

"Brutal Assault 2016" obędzie się w dniach od 10 do 13 sierpnia na terenie twierdzy Józefów. Pierwsza pula karnetów na festiwal trafiła do sprzedaży w cenie 1750 koron czeskich (cena ta obowiązuje do 30 kwietnia 2016 roku). Szczegóły dostępne są na stronie wydarzenia: brutalassault.cz.

Komentarze
Dodaj komentarz »