zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 grudnia 2018

Discharge, Yob, De Staat i SubRosa na "Asymmetry Festival"

30.04.2016 09:05  autor: Verghityax, źródło: asymmetryfestival.pl

Organizatorzy "Asymmetry Festival" ogłosili nazwy kolejnych i ostatnich już wykonawców, którzy zaprezentują się na tegorocznej edycji wydarzenia: Discharge, Yob, De Staat i SubRosa. Festiwal odbędzie się w dniach od 22 do 24 września 2016 roku w klubie "Firlej".

Yob, Wrocław 20.09.2014, fot. Verghityax
Yob, Wrocław 20.09.2014, fot. Verghityax

Brytyjczycy z Discharge, weterani hardcore punka, przyjadą do Polski ze swoim nowym albumem, zatytułowanym "End of Days". Premiera siódmego longplay'a studyjnego w karierze zespołu odbyła się 29 kwietnia 2016 roku za sprawą Nuclear Blast. To pierwsza płyta długogrająca Discharge z JJ Janiakiem na wokalu.

Yob promuje swój siódmy longplay studyjny, pt. "Clearing the Path to Ascend". Album ukazał się 29 sierpnia 2014 roku pod banderą Neurot Recordings. Na krążku znalazły się cztery utwory, trwające łącznie ponad godzinę. Sesja nagraniowa odbyła się w "Gung Ho Studio" w Oregonie.

De Staat to holenderska grupa, grająca alternatywnego rocka. Kapela rozpoczęła działalność w 2006 roku jako jednoosobowy projekt wokalisty Torre Florima. Od tego czasu skład poszerzył się o czwórkę muzyków. Pod szyldem De Staat ukazało się pięć longplay'ów studyjnych. Ostatni z nich, "O", miał swoją premierę 15 stycznia 2016 roku.

SubRosa powstała w 2005 roku w amerykańskim Utah. Gra muzykę z pogranicza stoner, doom i sludge metalu. Zespół ma na swoim koncie trzy longplay'e studyjne oraz EP-kę. Dyskografię zamyka longplay "More Constant Than the Gods" z 2013 roku. Po jego premierze formację opuścił basista Christian Creek, jego miejsce zajęła Levi Hanna.

Wśród wcześniej potwierdzonych wykonawców znajdują się Jesu / Sun Kil Moon, Swallow The Sun, Conan, Dirge, Slim Cessna's Auto Club, Izah, Sinistro, Joe Buck Yourself, Dbuk i Darkher.

"Asymmetry Festival" odbędzie się od 22 do 24 września 2016 roku w klubie "Firlej". Karnety na wydarzenie można kupić w cenie 240 zł na stronie festiwalu: asymmetryfestival.pl.

Komentarze
Dodaj komentarz »