zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 kwietnia 2019

Grand Magus przed Amon Amarth w Polsce

19.07.2016 10:50  autor: Verghityax, źródło: profil Grand Magus na Facebooku

Szwedzi z Grand Magus wyruszą w europejską trasę koncertową ze swoimi rodakami z Amon Amarth. W pierwszej części tournee udział weźmie również thrashowy Testament, jednak w Polsce Szwedzi zagrają już bez Amerykanów. Polskie występy odbędą się 7, 8 i 9 grudnia 2016 roku w Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Grand Magus promuje obecnie swoje ostatnie wydawnictwo, zatytułowane "Sword Songs". Premiera odbyła się 13 maja 2016 roku pod banderą Nuclear Blast. Materiał na następcę "Triumph and Power" z 2014 roku powstał głównie w "Studio Supa" w Sztokholmie - zespół nagrał tam wokale, gitary i bas. Ścieżki perkusyjne muzycy zarejestrowali w "Top Floor Studios" pod okiem Roberto Laghi. Producent zajął się również miksami. Za mastering odpowiada Svante Forsback.

Dyskografię Amon Amarth zamyka "Jomsviking", dziesiąty longplay studyjny Szwedów. Materiał wyprodukował i zmiksował Andy Sneap. W utworze "A Dream That Cannot Be" gościnnie zaśpiewała Doro Pesch. Longplay trafił do sprzedaży 25 marca 2016 roku pod egidą Metal Blade.

W sesji nagraniowej partie perkusyjne zarejestrował Tobias Gustafsson z Vomitory. Poprzedni bębniarz Amon Amarth - Fredrik Andersson - odszedł z kapeli w marcu 2015 roku. Formacja nie znalazła jeszcze stałego zastępstwa na jego stanowisko. Na potrzeby trasy za bębnami zasiądzie Jocke Wallgren.

7.12 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

8.12 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

9.12 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »