zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Absu i Kringa na "Into the Abyss Fest"

28.08.2016 20:09  autor: Verghityax, źródło: profil "Into the Abyss Fest" na Facebooku

Organizatorzy "Into the Abyss Fest" podali nazwy kolejnych zespołów, które wystąpią na drugiej edycji festiwalu. Są to Amerykanie z Absu i Austriacy z Kringa. "Into the Abyss Fest" odbędzie się w dniach 9 i 10 grudnia 2016 roku we Wrocławiu.

Blackmetalowe Absu ma na swoim koncie sześć longplay'ów studyjnych i dwie EP-ki - ostatni longplay kapeli, "Abzu", pochodzi z 2011 roku. W lutym 2015 roku zespół wypuścił singla na 7-calowym winylu. Znalazły się na nim dwa utwory: "Hall of the Masters" i "Circles of the Oath". Ten drugi powstał w trakcie sesji nagraniowej do "Abzu", jednak ostatecznie nie trafił na album.

Austriacka Kringa wypuściła w ciągu sześciu lat istnienia trzy demówki oraz EP-kę "Total Mental Desecration". Swoją nazwę muzycy wzięli od chorwackiej wioski, w której na przełomie XVI i XVII wieku mieszkał Jure Grando, jedna z pierwszych osób w historii określona w piśmiennictwie mianem wampira. W roku 2014 światło dzienne ujrzał pierwszy longplay kapeli, nazwany tak samo jak EP-ka, "Total Mental Desecration". Dyskografię zamyka kolejna EP-ka, pt. "Through the Flesh of Ethereal Wombs".

Wcześniej organizatorzy "Into the Abyss Fest" potwierdzili udział formacji Sadistic Intent, Grave Miasma, Malokarpatan, Dehuman, Morthus i Brudny Skurwiel.

Komentarze
Dodaj komentarz »