zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 4 grudnia 2020

pg.lost na trasie z Mono i Alcest

24.09.2016 20:47  autor: Verghityax, źródło: teamrock.com

Szwedzki pg.lost dołączył do europejskiej trasy Mono i Alcest. Instrumentalna formacja otworzy między innymi występy w Polsce pod koniec listopada 2016 roku. W roli supportów na wcześniejszych koncertach tournee wystąpią Syndrome i Sinistro.

Muzycy pg.lost promować będą swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "Versus". Płyta ukazała się 16 września 2016 roku za sprawą Pelagic Records. Na zawartość krążka składa się siedem kompozycji utrzymanych w post-rockowym stylu.

Wytwórnia Pelagic Records udostępniła całą zawartość "Versus":

Japończycy z Mono odwiedzą Polskę ze swoim dziewiątym longplay'em studyjnym, pt. "Requiem For Hell". Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 14 października 2016 roku. Materiał inspirowany jest "Boską komedią" Dantego.

Również Alcest przywiezie ze sobą premierowy materiał - z nadchodzącego albumu, pt. "Kodama". Premiera odbędzie się 30 września 2016 roku pod banderą Prophecy Productions. "Kodama" zakorzeniona jest w japońskiej estetyce - tytuł oznacza w Kraju Kwitnącej Wiśni ducha drzewa lub echo. Tworząc materiał Neige zainspirował się anime "Księżniczka Mononoke" autorstwa Hayao Miyazakiego.

28.11 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

29.11 - Wrocław, "Firlej"
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

Tagi: pg.lost, Mono, Alcest
Komentarze
Dodaj komentarz »