zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 16 lipca 2020

Opeth, Rotting Christ i Decapitated na "Brutal Assault"

15.11.2016 18:47  autor: Verghityax, źródło: brutalassault.cz

Organizatorzy "Brutal Assault" ogłosili nazwy kolejnych wykonawców, którzy dołączyli do przyszłorocznej edycji wydarzenia. Na festiwalu zagrają Opeth, Rotting Christ, Decapitated, Prong, Cough, Sikth, Deserted Fear, Tsjuder, The Amity Affliction, Chelsea Grin, While She Sleeps, Wrekmeister Harmonies i KMFDM.

Szwedzi z Opeth promują swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Sorceress". Premiera odbyła się 30 września 2016 roku za sprawą Nuclear Blast. Następca "Pale Communion" z 2014 roku zarejestrowany został w walijskim "Rockfield Studios", gdzie wcześniej nagrywały między innymi zespoły Queen, Rush i Judas Priest. Sesja nagraniowa potrwała dwanaście dni, produkcją zajął się Tom Dalgety. Pisanie materiału zajęło Mikaelowi Akerfeldtowi ponad pięć miesięcy.

Grecy z Rotting Christ przyjadą z "Rituals", dwunastym longplay'em studyjnym w swoim dorobku. Prace nad materiałem trwały cztery miesiące. Miksami i masteringiem zajął się Jens Bogren z "Fascination Street Studios". Do udziału w sesji nagraniowej zaproszeni zostali goście: Nick Holmes z Paradise Lost, Vorph z Samaela, Kathir z grupy Rudra, Magus z zespołu Necromantia i Danai Katsameni z National Hellenic Theater. Album ukazał się 12 lutego 2016 roku za sprawą Season Of Mist.

Decapitated nadal ogrywa swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Blood Mantra". Album ukazał się 26 września 2014 roku, nagrany został w białostockim "Hertz Studio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z Pawłem Paskiem w roli basisty i Michałem Łysejko w roli perkusisty. Obecnie stanowisko koncertowego basisty Decapitated piastuje Hubert Więcek z formacji Banisher.

Amerykanie z Prong przywiozą materiał z albumu "X (No Absolutes)". Premiera odbyła się 29 stycznia 2016 roku pod egidą Steamhammer. Jest to jedenasty longplay studyjny w karierze grupy. Wcześniej Tommy Victor i spółka wypuścili wydawnictwo z coverami, pt. "Songs From The Black Hole". Znalazły się na nim covery Black Flag, Bad Brains, The Sisters of Mercy, Killing Joke, Husker Du i Neila Younga.

Wcześniej swój udział w "Brutal Assault 2017" potwierdzili Emperor, Eluveitie, Ulcerate, Electric Wizard, Nile, Terror, Mayhem, Morbid Angel, Swans, August Burns Red, Amorphis, Sacred Reich, Trivium, Gadget i Nervosa. Festiwal odbędzie się w dniach od 9 do 12 sierpnia 2017 roku w twierdzy Józefów.

Do sprzedaży trafiły karnety na "Brutal Assault 2017" w cenie 1950 koron czeskich. Cena obowiązuje do końca kwietnia 2017 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »