zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 maja 2019

"Infinite" Deep Purple na wiosnę 2017 roku

25.11.2016 19:26  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Muzycy Deep Purple opublikowali zwiastun swojego nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Infinite". Jego premiera planowana jest na wiosnę 2017 roku pod egidą earMUSIC.

Materiał na "Infinite" zarejestrowany został w lutym 2016 roku w Nashville pod okiem Boba Ezrina. Producent pracował z zespołem również przy poprzednim "Now What?!" z 2013 roku. "Infinite" będzie dwudziestym longplay'em studyjnym w dorobku Deep Purple.

Deep Purple, Katowice 15.02.2014, fot. Verghityax
Deep Purple, Katowice 15.02.2014, fot. Verghityax

Ian Gillan komentuje: "Z Deep Purple pracuje się zupełnie inaczej, niż z jakimkolwiek innym zespołem, z którym miałem styczność. To kapela przede wszystkim instrumentalna, jej członkowie mają swoje przyzwyczajenia. Rezerwujemy studio, chłopaki przychodzą tam w południe, grają, robią sobie przerwę na herbatkę o trzeciej, po czym pracują do szóstej. I tak każdego dnia. Roger i ja słuchamy potem materiału i wyłapujemy najlepsze melodie. Następnie skupiamy się na aranżach i rozbudowie utworu. Dopiero kiedy wszystko jest gotowe, zaczynam myśleć nad tekstami. Wcześniej nie ma sensu tego robić, ponieważ kilka godzin później ten sam utwór może już brzmieć zupełnie inaczej. Tak pracuje się z Purple. To instrumentalna kapela. Ja ostatni wskakuję na pokład".

"Now What?!" ukazał się 26 kwietnia 2013 roku nakładem earMusic, zadebiutował na piątym miejscu polskiej listy OLiS, a dwa miesiące później uzyskało w naszym kraju status złotej płyty. W Niemczech, Czechach, Austrii i Norwegii wspięło się od razu na pierwsze miejsce list sprzedaży.

Tagi: Deep Purple
Komentarze
Dodaj komentarz »