zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 14 grudnia 2017

Europe nagra album w "Abbey Road Studios"

26.01.2017 19:41  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Na początku lutego 2017 roku Szwedzi z Europe wejdą do "Abbey Road Studios" w Londynie, aby zarejestrować następcę "War of Kings". W grudniu 2016 roku zespół zakończył trasę z okazji 30-lecia płyty "The Final Countdown".

Europe, Berlin 9.11.2012, fot. Verghityax
Europe, Berlin 9.11.2012, fot. Verghityax

John Norum komentuje: "Nadchodząca sesja będzie bardzo ekstytująca. W 'Abbey Road Studios' nagrywało tak wielu legendarnych muzyków. Ponadto, będzie to pierwszy album z moim udziałem nagrywany w Anglii".

"Abbey Road Studios" to jedno z najsłynniejszych studiów nagraniowych. Swoje albumy nagrywali tam między innymi The Beatles, Pink Floyd, Oasis, Nightwish, Radiohead, Muse, Green Day, U2, Iron Maiden, Bastille, Florence and the Machine i Alanis Morissette.

Dyskografię Europe zamyka "War of Kings", dziesiąty longplay studyjny w karierze Szwedów. Na płycie znalazło się jedenaście utworów, które zespół zarejestrował w "PanGaia Studios" w Sztokholmie. Za produkcję odpowiada Dave Cobb, który współpracował wcześniej z Rival Sons. "War of Kings" trafił do sprzedaży 2 marca 2015 roku.

Tagi: Europe
Komentarze
Dodaj komentarz »