zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Grin wydał debiutancki "A Scanner Darkly"

28.01.2017 20:20  autor: Verghityax, źródło: Deformeathing Production

Thrashowy Grin wypuścił 27 stycznia 2017 roku swoją debiutancką EP-kę, pt. "A Scanner Darkly". Płyta wzbogacona została o archiwalny materiał, pt. "Promo '98". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży za sprawą Deformeathing Production.

Grin powstał w 1996 roku w Sopocie, nazwę zaczerpnął z finałowego albumu studyjnego Coronera. Po kilku latach działalności i wypuszczeniu czterech demówek formacja rozwiązała się.

W 2014 roku nastąpiła reaktywacja Grin. Z dawnego składu do grupy wrócili Marcin Borzęcki na gitarze i wokalu oraz Krzysztof Jankowski na perkusji. Skład uzupełnili Piotr Kawalerowski, były basista Blindead oraz Krzysztof Dobrowolski, dawny gitarzysta death metalowego Ghost.

Materiał na "A Scanner Darkly" nagrany został w gdańskim "Complex Studio" pod okiem Mateusza Machnikowskiego. "Promo '98" to nigdy niepublikowany materiał zarejestrowany przez Piotra Łukaszewskiego w "Red Studio" w Gdańsku. Całość zremasterował Piotr Gruenpeter z "Satanic Audio". Za oprawę graficzną odpowiada Mentalporn.

Już po sesji nagraniowej do "A Scanner Darkly" zespół opuścił perkusista Krzysztof Jankowski. Jego miejsce w kapeli zajął Jakub Przybylski.

Tagi: Grin
Komentarze
Dodaj komentarz »