zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Metal Church wyda koncertowy "Classic Live"

5.03.2017 12:23  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Metal Church zapowiedział wydanie koncertowego albumu "Classic Live", na którym znajdą się utwory z czasów, kiedy Mike Howe po raz pierwszy piastował stanowisko wokalisty grupy. Premiera płyty odbędzie się 28 kwietnia 2017 roku nakładem Rat Pak Records.

Kurdt Vanderhoof komentuje: "Ten album ma za zadanie nie tylko uczcić powrót Mike'a Howe na łono zespołu, ale także złożyć hołd naszym najbardziej popularnym utworom z tamtych czasów".

Oprócz dziewięciu kompozycji w wersji studyjnej, na "Classic Live" trafi także nagrany na nowo studyjny "Fake Healer" z płyty "Blessing in Disguise". W utworze gościnnie zaśpiewał Todd La Torre, wokalista Queensryche.

Lista utworów:

1. Beyond The Black
2. Date With Poverty
3. Gods Of A Second Chance
4. In Mourning
5. Watch The Children Pray
6. Start The Fire
7. No Friend Of Mine
8. Badlands
9. Human Factor
10. Fake Healer (feat. Todd La Torre)

Dyskografię Metal Church zamyka "XI", jest to pierwsza płyta zespołu z Mikiem Howe na wokalu od czasu "Hanging in the Balance" z 1993 roku. W maju 2015 roku muzycy ogłosili, że Mike Howe powrócił na stanowisko wokalisty po ponad dwóch dekadach. Poprzedni frontman, Ronny Munroe, odszedł z kapeli w 2014 roku, aby zająć się karierą solową.

Wcześniej Mike Howe piastował stanowisko wokalisty Metal Church w latach 1988 - 1994. Razem z grupą zarejestrował trzy longplay'e studyjne: "Blessing in Disguise", "The Human Factor" i "Hanging in the Balance".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Metal Church wyda koncertowy "Classic Live"
Thrash Lover (gość, IP: 188.122.20.*), 2017-03-05 12:51:39 | odpowiedz | zgłoś
Co to jest na tej okładce? Jakieś łapska posklejane śluzem? Ta kapela zawsze miała kiepskie okładki.