zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 12 sierpnia 2020

The Neal Morse Band w Warszawie

22.03.2017 09:16  autor: Verghityax, źródło: Music Landscapes Productions

The Neal Morse Band - zespół Neala Morse'a ze Spock's Beard - odwiedzi Polskę w ramach trasy promującej album "The Similitude of a Dream". Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 28 marca 2017 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Zespół odwiedzi Polskę w składzie Neal Morse, Mike Portnoy, Randy George, Eric Gillette i Bill Hubauer. Muzycy promować będą podwójny koncept album, zatytułowany "The Similitude of a Dream". Premiera miała miejsce 11 listopada 2016 roku za sprawą Radiant Records. Jest to już ósma płyta studyjna nagrana wspólnie przez Neala Morse'a, Mike'a Portnoy'a oraz Randy'ego George'a, a zarazem drugi krążek obecnego składu The Neal Morse Band.

Neal Morse komentuje: "'The Similitude of a Dream' jest luźno, choć chwilami bezpośrednio oparta na powieści Johna Bunyana, pt. 'Wędrówka Pielgrzyma'. Oryginalnie powieść ta nosiła tytuł 'Wędrówka Pielgrzyma Od Tego Świata Do Świata, Który Ma Nadejść, Odbyta W Stanie Podobnym Do Snu' i została wydana w 1678 roku. Jest to kronika duchowej podróży człowieka, który wyrusza z Miasta Zagłady do miejsca Wybawienia. Ktoś już dawno temu podsunął mi pomysł nagrania płyty, która byłaby oparta o tę powieść, ale zwyczajnie o tym zapomniałem. W grudniu 2015 roku zacząłem komponować nowe utwory i właśnie wtedy przypomniałem sobie o tej idei. Zabawne, bo materiał jaki nagraliśmy, obejmuje zaledwie pierwsze 75 czy 80 stron książki. Może więc trzeba było nagrać album pięciopłytowy".

28.03 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 20:00
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 109 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »