zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Acid King i Mentor na "Red Smoke Festival"

30.03.2017 17:37  autor: Verghityax, źródło: profil "Red Smoke Festival" na Facebooku

Organizatorzy tegorocznej edycji "Red Smoke Festival" w Pleszewie potwierdzili udział kolejnych wykonawców: amerykańskiego headlinera w postaci Acid King oraz rodzimej formacji Mentor. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 14 do 16 lipca 2017 roku.

Acid King to amerykańskie trio, grające mieszankę stoner i doom metalu, działalność grupa rozpoczęła w 1993 roku w San Francisco. Od samego początku trzon formacji tworzą Lori S. na wokalu i gitarze oraz Joey Osbourne na perkusji. Razem z pierwszym basistą Peterem Lucasem kapela nagrała debiutancką EP-kę, zatytułowaną po prostu "Acid King", jej premiera odbyła się w 1994 roku. Peter Lucas zarejestrował z zespołem jeszcze longplay'a, pt. "Zoroaster", po czym opuścił Acid King.

W ciągu niemal ćwierćwiecza działalności przez kapelę przewinęło się kilku basistów. Od 2008 roku stanowisko to piastuje Mark Lamb.

Acid King odwiedzi Polskę z materiałem ze swojego czwartego longplay'a studyjnego, pt. "Middle of Nowhere, Center of Everywhere". Ukazał się on 7 kwietnia 2015 roku pod egidą Svart Records i jest pierwszym dokonaniem Amerykanów po dekadzie milczenia.

Mentor powstał w 2011 roku. W skład formacji wchodzą muzycy Thaw i J. D. Overdrive. 15 września 2016 roku za sprawą Arachnophobia Records ukazał się pierwszy album kapeli, zatytułowany "Guts, Graves and Blasphemy". Masteringiem zajął się Piotr Gruenpeter, basista zespołu.

Wcześniej organizatorzy "Red Smoke Festival" potwierdzili udział Kadavar, Operators, Lee Van Cleefa, Child, Stonehenge, Egypt, Sasquatch, Giobia, Mammoth Weed Wizard Bastard, Re-Stoned, MaidaVale, Bone Man i Elder.

Przypominamy, że karnety na festiwal są już wyprzedane. Zakupić można wyłącznie bilety jednodniowe w cenie 60 zł od sztuki.

Tagi: Acid King, Mentor
Komentarze
Dodaj komentarz »