zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 sierpnia 2022

Black Anvil na dwóch koncertach w Polsce

3.04.2017 14:17  autor: Verghityax, źródło: Deerhunter Booking

Amerykanie z Black Anvil - zespołu grającego mieszankę black i thrash metalu - odwiedzą Polskę w ramach europejskiej trasy, promującej album "As Was". Występy odbędą się 28 września 2017 roku w Warszawie i 29 września w Krakowie. W roli supportu zaprezentuje się Mentor i Brudny Skurwiel.

Black Anvil zapoczątkowali w 2007 roku R.G., P.D. i G.B., odpowiednio perkusista, basista i gitarzysta Kill Your Idols. Już rok później kapela wypuściła swój debiut studyjny, zatytułowany "Time Insults the Mind". Po premierze "Triumvirate" do składu dołączył drugi gitarzysta Sos.

W roku 2017 zespół opuścił G.B., a jego miejsce zajął Travis Bacon. "As Was", czwarty longplay studyjny w dorobku Black Anvil, zespół zarejestrował jako trio, już bez udziału G.B. Premiera płyty odbyła się 13 stycznia 2017 roku pod egidą Relapse Records.

Mentor powstał w 2011 roku. W skład formacji wchodzą muzycy Thaw i J. D. Overdrive. 15 września 2016 roku za sprawą Arachnophobia Records ukazał się pierwszy album kapeli, zatytułowany "Guts, Graves and Blasphemy". Masteringiem zajął się Piotr Gruenpeter, basista zespołu.

Brudny Skurwiel tworzy muzykę z pogranicza black, speed i thrash metalu. Formacja wypuściła debiutancką kasetę, pt. "Satanik Thrash!", oraz split z Nunslaughter na winylu.

28.09 - Warszawa, "Pogłos"
29.09 - Kraków

Komentarze
Dodaj komentarz »