zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 21 listopada 2017

Behemoth, Riverside i Illusion na "Materiafest"

15.04.2017 16:44  autor: Verghityax, źródło: profil Materii na Facebooku

W Szczecinku odbędzie się 2 września 2017 roku szósta edycja "Materiafest". Tym razem, oprócz gospodarzy wydarzenia, czyli zespołu Materia, wystąpią Behemoth, Riverside i Illusion.

Behemoth, Kraków 7.10.2016, fot. Verghityax
Behemoth, Kraków 7.10.2016, fot. Verghityax

Behemoth nadal promuje swój ostatni longplay studyjny, pt. "The Satanist". Materiał na następce "Evangelion" został zarejestrowany pod okiem braci Wiesławskich i Daniela Bergstranda w "Hertz Studio". Miksami zajął się Matt Hyde. Za mastering odpowiada Ted Jensen ze "Sterling Sound". "The Satanist" trafił do sprzedaży w lutym 2014 roku.

W lutym 2017 roku muzycy Riverside poinformowali, że do zespołu dołączył Maciej Meller z grupy Quidam. Gitarzysta zadebiutował z Riverside na dwóch wyprzedanych koncertach, które odbyły się 25 i 26 lutego w Warszawie.

21 października 2016 roku pod banderą Mystic Production ukazał się album "Eye of the Soundscape". Jest to kompilacja utworów instrumentalnych, zawierająca ponad trzydzieści minut premierowego materiału, ostatniego nagranego ze zmarłym na początku 2016 roku gitarzystą zespołu Piotrem Grudzińskim.

Illusion zostało powołane do życia w Gdańsku w 1992 roku z inicjatywy Tomasza Lipnickiego, Jerzego Rutkowskiego i Pawła Herbascha. Jako ostatni skład zasilił Jarosław Śmigiel. W trakcie siedmioletniej działalności grupa zarejestrowała cztery pełnometrażowe albumy studyjne i jeden koncertowy. Od momentu rozpadu w 1999 roku Illusion grało sporadyczne koncerty, choć nigdy nie ogłosiło pełnej reaktywacji.

Do pełnoprawnego powrotu doszło w 2011 roku. Wkrótce światło dzienne ujrzał koncertowy album "Live", jednak na album studyjny trzeba było czekać do 2014 roku. Wówczas, 15 marca, światło dzienne ujrzała płyta "Opowieści". Pomijając dwa premierowe utwory z kompilacji "The Best Of Illusion", jest to pierwszy longplay studyjny zespołu z nowym materiałem od czasu płyty "Illusion 6" z 1998 roku. Prace nad "Opowieściami" trwały sześć miesięcy. Materiał zarejestrowany został w wiślańskim "Studio DR" pod okiem Adama Toczko, który współpracował z Illusion przy okazji albumu "Illusion 6".

Pochodząca ze Szczecinka Materia ma na swoim koncie dwa longplay'e studyjne: "Case of Noise" i "We Are Materia". Materiał na debiutancką płytę zarejestrowany został w 2012 roku w "Izabelin Studio" pod okiem Andrzeja Puczyńskiego - producent zaprosił formację do współpracy po jej zwycięstwie w eliminacjach do "Przystanku Woodstock" w 2011 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »