zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 15 grudnia 2017

Christ Agony i Moanaa na festiwalu "Uwolnić Muzykę"

21.04.2017 18:22  autor: Verghityax, źródło: profil "Uwolnić Muzykę" na Facebooku

Poznaliśmy nazwy zespołów, jakie zaprezentują się na festiwalu "Uwolnić Muzykę" w Środzie Śląskiej. Są to: Christ Agony, Moanaa, Controlled Collapse, HeadUp, Veal, Open Access, Decrypted, Vincent, Batalion d'Amour, Sekcja, Zła Wola, Nerv i Tekno. Festiwal odbędzie się w dniach 28 i 29 lipca 2017 roku nad akwenem "Kajaki".

Christ Agony, Bielsko-Biała 26.03.2016, fot. Verghityax
Christ Agony, Bielsko-Biała 26.03.2016, fot. Verghityax

Christ Agony będzie promować album "Legacy", swój dziewiąty longplay studyjny. Premiera wydawnictwa na nośniku fizycznym odbyła się 18 listopada 2016 roku pod egidą Witching Hour Productions. Sesja nagraniowa odbyła się w "Studio 666" w Morągu pod okiem Michała Grabowskiego.

Moanaa promuje "Passage", swój drugi longplay studyjny. Praca nad utworami rozpoczęła się w marcu 2016 roku. Muzycy Moanaa weszli do bielskiego "Heavens Sound", aby tam zarejestrować materiał pod okiem Marcina Piekło. Ścieżki wokalne nagrane zostały w należącym do Nihila "Czyściec Studio". Miksami i masteringiem zajął się Piotr Gruenpeter z "Satanic Audio". Premiera odbyła się 15 września 2016 roku za sprawą Arachnophobia Records.

W styczniu 2017 roku Moanaa poinformowała, że po pięciu latach współpracy skład opuścił gitarzysta Jakub Piwowarczyk. Jego miejsce w zespole zajął Maciej Kosarz.

Industrialna formacja Controlled Collapse przyjedzie z materiałem z albumu "post-traumatic-stress-disorder". Płytę zespół zarejestrował w "Soyuz Studio". Produkcją zajął się Wojciech Król, główny kompozytor, wokalista i tekściarz grupy. Za miksy i mastering odpowiada Kamil Łazikowski, który już wcześniej współpracował z Controlled Collapse. Premiera odbyła się 14 kwietnia 2017 roku.

HeadUp promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Reborn". Premiera materiału, na który składa się dziesięć autorskich numerów, odbyła się 18 września 2015 roku. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Domin z Vedonist na gitarze oraz Kroto z Hope na wokalu.

Na terenie festiwalu znajdzie się pole namiotowe oraz parking. Wstęp jest bezpłatny.

Komentarze
Dodaj komentarz »