zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 czerwca 2023

Gorillaz po raz pierwszy w Polsce

1.05.2017 10:26  autor: Verghityax, źródło: electronicbeats.pl

Formacja Gorillaz zagra w Polsce dwa koncerty w ramach minitrasy, podczas której odwiedzi również Węgry i Niemcy. W naszym kraju Brytyjczycy wystąpią 14 czerwca 2017 roku w Warszawie oraz 18 czerwca w Katowicach.

Gorillaz to wirtualny zespół założony w 1998 roku przez Damona Albarna i Jamie'go Hewletta. Formację tworzą cztery animowane postaci: 2-D na wokalu i klawiszach, Murdoc Niccals na basie i wokalu, Noodle na gitarze i klawiszach oraz Russel Hobbs na perkusji.

Gorillaz łączy w swojej twórczości rocka, hip hop i elektronikę. W roku 2001 światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu "Gorillaz". Sprzedał się on w nakładzie siedmiu milionów egzemplarzy, przez co Brytyjczycy trafili do Księgi Rekordów Giunnessa jako wirtualny zespół z największym sukcesem komercyjnym. Ich drugi longplay, "Demon Days" z 2005 roku, pokrył się wielokrotnie platyną.

Obecnie Gorillaz promuje swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Humanz". Jego premiera odbyła się 28 kwietnia 2017 roku pod egidą Parlophone i Warner Bros. Records. Sesja nagraniowa odbyła się w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Chicago i na Jamajce. W charakterze gości tym razem zaproszeni zostali Vince Staples, Popcaan, D.R.A.M., Grace Jones, Anthony Hamilton, De La Soul, Danny Brown, Kelela, Mavis Staples, Pusha T i Benjamin Clementine.

Tagi: Gorillaz
Komentarze
Dodaj komentarz »