zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 28 stycznia 2022

Converge, Havok i Gorguts we Wrocławiu

14.05.2017 18:09  autor: Verghityax, źródło: P.W. Events

Formacje Converge, Havok i Gorguts wyruszą we wspólną trasę koncertową po Europie. W jej ramach zagrają jeden koncert w Polsce, odbędzie się on 20 sierpnia 2017 roku w klubie "Pralnia" we Wrocławiu.

Dyskografię Converge zamyka koncertowy album "Jane Live", jego premiera odbyła się 3 marca 2017 roku za sprawą Deathwish Inc. Na płycie znalazł się zapis z koncertu, który zespół zagrał 14 kwietnia 2016 roku na "Roadburn Festival" w Tilburgu. Amerykanie wykonali wówczas cały repertuar ze swojego czwartego longplay'a studyjnego, pt. "Jane Doe". Koncertowy materiał zmiksował gitarzysta zespołu Kurt Ballou, za mastering odpowiada Brad Boatright z "Audiosiege".

Amerykanie z thrashowego Havok przyjadą do Polski z albumem "Conformicide". Płyta trafiła do sprzedaży 10 marca 2017 roku za sprawą Century Media Records. "Conformicide" jest pierwszym dokonaniem Havok w barwach Century Media po rozstaniu z Candlelight Records. To także pierwszy album zespołu z basistą Nickiem Schendzielosem. Dołączył on do kapeli w 2015 roku, zastępując Mike'a Leona.

Death metalowy Gorguts nadal promuje EP-kę "Pleiades' Dust". Zawartość "Pleiades' Dust" jest jednym nieco ponad półgodzinnym utworem, podzielonym na segmenty. Materiał został zmiksowany przez Colina Marstona w jego nowojorskim "Menegroth Studio". EP-ka inspirowana jest książką "House of Wisdom" autorstwa Jima Al-Khalili, pochodzącego z Iraku profesora fizyki teoretycznej. Album ujrzał światło dzienne 13 maja 2016 roku nakładem Season of Mist.

20.08 - Wrocław, "Pralnia"
Start: 20:00
Bilety: 75 zł (pwevents.pl), 85 zł (przedsprzedaż) i 95 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »