zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 kwietnia 2020

Marty Friedman wyda "Wall of Sound" w sierpniu

4.06.2017 16:12  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Marty Friedman - były gitarzysta Megadeth - zapowiedział wydanie trzynastego longplay'a studyjnego w swojej solowej karierze. Płyta będzie nosić tytuł "Wall of Sound" i trafi do sprzedaży 4 sierpnia 2017 roku za sprawą Prosthetic Records.

Część sesji nagraniowej do "Wall of Sound" odbyła się w należącym do Dave'a Grohla "Studio 606" w Kalifornii. Nad produkcją czuwał osobiście Marty Friedman z pomocą inżyniera dźwięku Paula Figa. Większość materiału zmiksował Jens Bogren, wyjątkiem są utwory "Streetlight" i "For A Friend", którymi zajął się Reinhold Mack, wieloletni współpracownik Queen.

Na "Wall of Sound" znajdzie się jedenaście autorskich kompozycji. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego "Inferno" do udziału w sesji zostali zaproszeni goście. Marty Friedman ponownie zaangażował Jorgena Munkeby z norweskiego Shining, tym razem do utworu "Something To Fight". W "Sorrow And Madness" zagrał Jinxx, gitarzysta i skrzypek Black Veil Brides, a w "Pussy Ghost" brzmienia swojej gitary użyczył Shiv Mehra z Deafheaven.

Lista utworów:

1. Self Pollution
2. Sorrow And Madness
3. Streetlight
4. Whiteworm
5. For A Friend
6. Pussy Ghost
7. The Blackest Rose
8. Something To Fight
9. The Soldier
10. Miracle
11. Last Lament

Solową dyskografię Martyego Friedmana zamyka "Inferno". Album ukazał się 23 maja 2014 roku pod egidą Prosthetic Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »