zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 26 stycznia 2021

Tuomas Holopainen w projekcie Auri

27.06.2017 18:15  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Tuomas Holopainen - klawiszowiec i główny kompozytor Nightwish - i jego żona Johanna Kurkela powołali do życia projekt pod nazwą Auri. Skład uzupełnia brytyjski dudziarz i multiinstrumentalista Troy Donockley. Debiutancki album Auri ujrzy światło dzienne w 2018 roku za sprawą Nuclear Blast.

Nightwish, Hawierzów 3.09.2016, fot. Verghityax
Nightwish, Hawierzów 3.09.2016, fot. Verghityax

Praca nad materiałem rozpoczęła się już w 2011 roku, zanim projekt zyskał swoją nazwę. Wówczas powstała pierwsza kompozycja, pt. "Aphrodite Rising". Dwa lata później Tuomas Holopainen skorzystał z pomocy Johanny Kurkeli, wówczas jeszcze jego dziewczyny oraz Troy'a Donockley'a na potrzeby swojego albumu solowego, pt. "Music Inspired by the Life and Times of Scrooge".

Nadchodzący album studyjny Auri zarejestrowany zostanie w brytyjskim studio "Real World". Nad produkcją czuwać będzie Tim Oliver.

Dyskografię Nightwish zamyka koncertowy album, pt. "Vehicle Of Spirit". Znalazły się na nim zapisy z dwóch występów grupy: z 31 lipca 2015 roku na "Ratina Stadion" w fińskim Tampere i z 19 grudnia 2015 roku na "Wembley" w Londynie.

Tagi: Nightwish, Auri
Komentarze
Dodaj komentarz »