zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 października 2020

Today Is The Day i Tombs we wrześniu w Polsce

31.07.2017 09:19  autor: Verghityax, źródło: HappyDying Productions, Black Silesia Productions

Amerykańskie formacje Today Is The Day i Tombs ruszą we wspólną trasę po Europie, w ramach której odwiedzą również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 22 września 2017 roku w klubie "Hydrozagadka" w Warszawie.

Today Is The Day świętować będzie dwudziestą rocznicę wydania jednego ze swoich najważniejszych dokonań - albumu "Temple of the Morning Star". Jest to czwarty longplay studyjny w dorobku kapeli i pierwszy, jaki ukazał się w barwach Relapse Records. Premiera materiału, nagranego w "Austin Enterprise", odbyła się 23 września 1997 roku. Jak się wkrótce okazało, był to jedyny album Today Is The Day z gitarzystą i klawiszowcem Chrisem Reeserem oraz perkusistą Mike'iem Hyde'm.

Today Is the Day powstał w 1992 roku z inicjatywy Steve'a Austina. Muzyka formacji to fuzja metalu, noise'u, psychedelii i rocka. W 1999 roku basista Bill Kelliher i perkusista Brann Dailor wzięli udział w nagraniu albumu "In the Eyes of God" - wkrótce potem obaj odeszli z Today Is the Day, aby założyć Mastodon. Oprócz pisania muzyki dla swojego zespołu, Steve Austin pełnił także obowiązki producenta na albumach "When Forever Comes Crashing" Converge i "New American Gospel" Lamb of God.

Obecnie Today Is The Day pracuje nad materiałem na swój jedenasty longplay studyjny, który ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w 2017 roku. Dwa lata wcześniej Steve Austin po raz kolejny wymienił sekcję rytmiczną, tym razem angażując basistę Trevora Thomasa i bębniarza Douglasa Andrae.

Tombs to kwintet z Brooklynu, grający mieszankę post-metalu i black metalu. Formacja Mike'a Hilla ma na koncie trzy EP-ki i cztery longplay'e studyjne. Ostatni z nich, "The Grand Annihilation", ujrzał światło dzienne 16 czerwca 2017 roku za sprawą Metal Blade Records.

22.09 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »