zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 lipca 2019

Percival Schuttenbach na festiwalu "Niech Cisza Milczy"

1.08.2017 09:24  autorzy: Katarzyna "KTM" Bujas Verghityax, źródło: Mork Stork Productions

Folkowy Percival Schuttenbach wystąpi w roli gwiazdy na szóstej edycji festiwalu "Niech Cisza Milczy". Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia 2017 roku w Pyskowicach-Dzierżnie. Na liście wykonawców znaleźli się również Materia, Heaving Earth, Nuclear Vomit, Spatial i Shodan.

Percival Schuttenbach, Katowice 21.07.2017, fot. Verghityax
Percival Schuttenbach, Katowice 21.07.2017, fot. Verghityax

Percival Schuttenbach to jedna z najbardziej znanych polskich formacji folkmetalowych. Grupa ma na swoim koncie pięć longplay'ów studyjnych, z których ostatni, pt. "Strzyga", ukazał się w październiku 2016 roku. Przy jego produkcji pracował Jacek Miłaszewski.

Pod nazwą Percival muzycy stworzyli kompozycje, które potem wykorzystano w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon" o przygodach Geralta z Rivii. Gra powstała na motywach powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Pochodząca ze Szczecinka Materia ma na swoim koncie dwa longplay'e studyjne: "Case of Noise" i "We Are Materia". Materiał na debiutancką płytę zarejestrowany został w 2012 roku w "Izabelin Studio" pod okiem Andrzeja Puczyńskiego - producent zaprosił formację do współpracy po jej zwycięstwie w eliminacjach do "Przystanku Woodstock" w 2011 roku.

Deathmetalowy Heaving Earth powstał w 2008 roku w Pradze i od tego czasu wydał dwa longplay'e studyjne, EP-kę oraz split. Dyskografię Czechów zamyka "Denouncing the Holy Throne", którego premiera odbyła się 6 lutego 2015 roku za sprawą Lavadome Productions.

Nuclear Vomit, grający muzykę z pogranicza death metalu i grindcore'a, ma na swoim koncie trzy longplay'e studyjne. Zespół promuje ostatni z nich, zatytułowany "Chlew". Premiera albumu odbyła się 22 czerwca 2015 roku za sprawą Mad Lion Records.

Spatial powstał w 2010 roku w Pyskowicach. Kapela ma na swoim koncie debiutancki longplay studyjny, zatytułowany "Silence". Rolę wokalisty w zespole pełni Strzyga, który udziela się także w grupie Heretique.

Shodan powstał w 2013 roku z inicjatywy dwóch muzyków kapeli Extinct Gods: Michała Jarosza i Szczepana Inglota. Skład uzupełnił basista Michał Rybak. Jako trio zespół nagrał debiutancką EP-kę, pt. "Zero K". Ukazała się ona w 2014 roku.

W roku 2016 do zespołu dołączył nowy basista - Tomasz Sadlak - ale materiał na "Protocol of Dying" został zarejestrowany jeszcze z udziałem Michała Rybaka. Miksami i masteringiem zajął się Arkadiusz Malczewski z "Sound Division Studio".

19.08 - Pyskowice-Dzierżno
Start: 14:00
Bilety: wstęp wolny

Komentarze
Dodaj komentarz »