zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 11 grudnia 2017

Clawfinger wrócił z singlem "Save Our Souls"

6.08.2017 19:10  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Po dziesięciu latach studyjnego milczenia szwedzki Clawfinger powrócił z singlem "Save Our Souls". Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 4 sierpnia 2017 roku. Jednocześnie zespół wypuścił do singla koncertowy teledysk.

Clawfinger zakończył swoją działalność w 2013 roku na czeskim festiwalu "Brutal Assault". Od tego czasu zespół grywa okazjonalne koncerty, jednak bez planów nagrywania nowego materiału. Grupa ma na swoim koncie siedem longplay'ów studyjnych, z których ostatni, "Life Will Kill You", miał swoją premierę w 2007 roku za sprawą Locomotive Records.

Clawfinger powstał w 1989 roku w Sztokholmie z inicjatywy wokalisty Zaka Tella i klawiszowca Jocke Skoga - muzycy poznali się w szpitalu, gdzie razem pracowali. Rok później skład uzupełnili dwaj norwescy gitarzyści: Bard Torstensen i Erlend Ottem, a w 1992 roku do Clawfinger dołączyli basista Andra Skaug i perkusista Morten Skaug. Jako sekstet grupa nagrała i wypuściła swój debiutancki album studyjny, pt. "Deaf Dumb Blind".

Obecnie w skład kapeli z piewrotnego składu wchodzą Zak Tell, Jocke Skog, Bard Torstensen i Andre Skaug. Gitarzysta Erlend Ottem odszedł w 2003 roku, jednak formacja nie zaangażowała nikogo na jego miejsce. Od 2008 roku pozycję perkusisty piastował Micke Dahlen.

Tagi: Clawfinger
Komentarze
Dodaj komentarz »