zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Hypnos na trzech koncertach w Polsce

24.09.2017 18:36  autor: Verghityax, źródło: profil Dira Mortis na Facebooku

Czeski Hypnos przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej album "The Whitecrow". Występy odbędą się 12 października 2017 roku w Krakowie, 13 października w Tarnowie i 14 października w Lublinie.

"The Whitecrow" to piąty longplay studyjny Hypnos. Składający się z trzynastu utworów materiał zarejestrowany został w czeskim "Shaark Studio" i norweskim "Toproom Studio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą Cannim, który dołączył do kapeli w 2016 roku.

Do udziału w powstaniu albumu Bruno i Pegas zaprosili gości. Na płycie usłyszeć można między innymi Martina Missy z Protector, Igora Hubika z Root, Zuzanę Lipovą z Dying Passion, Christophera z Krabathora i V. Santurę z Triptykon. Premiera "The Whitecrow" odbyła się 24 marca 2017 roku pod egidą Einheit Produktionen.

Hypnos powstał w 1999 roku z inicjatywy Bronislava "Bruno" Kovarika, basisty Krabathor. W pierwszym okresie działalności formacja nagrała trzy pełnowymiarowe albumy studyjne, po czym muzycy rozstali się w 2006 roku. Trzy lata później nastąpiła reaktywacja Hypnos. Od tego czasu dyskografię grupy uzupełniły EP-ka "Halfway to Hell" oraz longplaye "Heretic Commando - Rise of the New Antikrist" i "The Whitecrow".

Podczas nadchodzącej minitrasy po Polsce Hypnos towarzyszyć będą grupy Dira Mortis i Deathreat. Dodatkowo w Krakowie wystąpi Voidhanger, a w Tarnowie i Lublinie R.O.D.

12.10 - Kraków, "Zet Pe Te"
13.10 - Tarnów, "Przepraszam"
14.10 - Lublin, "Kandeja"

Komentarze
Dodaj komentarz »