zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 7 grudnia 2019

Nie żyje Daisy Berkowitz, były gitarzysta Marilyn Manson

24.10.2017 15:22  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Daisy Berkowitz, były gitarzysta i współzałożyciel zespołu Marilyn Manson, zmarł 22 października 2017 roku po długiej walce z rakiem jelita grubego. W chwili śmierci muzyk miał 49 lat.

Daisy Berkowitz, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Scott Mitchell Putesky, urodził się 28 kwietnia 1968 roku na Florydzie. Briana Warnera, który później stał się Marilynem Mansonem, poznał w 1989 roku w klubie "The Reunion Room" w Fort Lauderdale. We dwójkę powołali do życia formację Marilyn Manson & The Spooky Kids. Na potrzeby projektu Scott Putesky przyjął pseudonim Daisy Berkowitz, łącząc postać Daisy Duke z serialu "The Dukes of Hazzard" z seryjnym zabójcą Davidem Berkowitzem.

Z Marilyn Manson Daisy Berkowitz zarejestrował debiutancki album "Portrait of an American Family" oraz EP-kę "Smells Like Children". Gitarzysta odszedł z zespołu w 1996 roku w trakcie sesji nagraniowej do "Antichrist Superstar". Do rozstania doprowadziły narastające antagonizmy pomiędzy poszczególnymi członkami grupy oraz konflikt z Trentem Reznorem, pełniącym obowiązki producenta. Nagrywanie partii gitarowych dokończył za Daisy Berkowitza basista Twiggy Ramirez.

Po odejściu z Marilyn Manson Scott Putesky udzielał się w Jack Off Jill, Three Ton Gate i Kill Miss Pretty.

Marilyn Manson komentuje: "Scott Putesky i ja stworzyliśmy razem kawał dobrej muzyki. Różnie się między nami układało, ale częściej wspominam te dobre chwile. Aby uczcić jego pamięć, każdy powinien posłuchać 'Man That You Fear'. To był nasz ulubiony numer".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nie żyje Daisy Berkowitz, były gitarzysta Marilyn Manson
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2017-10-24 22:18:52 | odpowiedz | zgłoś
Bez jego gitary muzyka Mansona przez chwilę była ciekawsza, ale potem już głównie uboższa.
re: Nie żyje Daisy Berkowitz, były gitarzysta Marilyn Manson
Wolrad
Wolrad (wyślij pw), 2017-10-25 08:19:19 | odpowiedz | zgłoś
Czyli jaka w końcu była? Hmmm....