zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 6 października 2022

Orphaned Land w marcu w Krakowie

4.11.2017 13:08  autor: Verghityax, źródło: Iron Realm Productions

Orphaned Land wyruszy w trasę promującą album "Unsung Prophets & Dead Messiahs". W jej ramach odwiedzi także Polskę, jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 10 marca 2018 roku w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie.

"Unsung Prophets & Dead Messiahs" będzie szóstym longplayem studyjnym w dorobku Orphaned Land. Premiera planowana jest na 26 stycznia 2018 roku nakładem Century Media Records. Na płycie znajdzie się trzynaście autorskich kompozycji, za miksy i mastering odpowiada Jens Bogren. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Steve Hackett z Genesis, Hansi Kursch z Blind Guardian i Tomas Lindberg z At The Gates.

Lista utworów:

1. The Cave
2. We Do Not Resist
3. In Propaganda
4. All Knowing Eye
5. Yedidi
6. Chains Fall To Gravity
7. Like Orpheus
8. Poets Of Prophetic Messianism
9. Left Behind
10. My Brother's Keeper
11. Take My Hand
12. Only The Dead Have Seen The End Of War
13. The Manifest - Epilogue

Zespół powstał w 1991 roku w Izraelu, początkowo pod nazwą Resurrection. Pierwszy skład utworzyli Kobi Farhi na wokalu, Matti Svatitzki i Yossi Sassi na gitarach, Uri Zelcha na basie, Sami Bachar na perkusji i Itzik Levy na klawiszach. Po roszadach personalnych w grupie nadal udzielają się wokalista Kobi Farhi i basista Uri Zelcha.

Debiutancki album Orphaned Land, "Sahara", ujrzał światło dzienne w 1994 roku. Zespół zaczynał grać w stylistyce, będącej mieszanką doom i death metalu. Z czasem muzyka ewoluowała w stronę bardziej progresywnego i orientalnego brzmienia.

W charakterze supportów z Orphaned Land wyruszą w trasę formacje Lunarsea, Subterranean Masquerade i Dirty Shirt.

10.03.2018 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »