zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 15 listopada 2018

Sodom zagra jubileuszowy koncert z byłymi gitarzystami

4.12.2017 18:36  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Thrashmetalowy Sodom zapowiedział jubileuszowy koncert z okazji 35-lecia działalności, odbędzie się on 26 grudnia 2017 roku w klubie "Zeche" w niemieckim Bochum. Na scenie z zespołem gościnnie zagrają trzej jego dawni gitarzyści: Grave Violator, Blackfire i Andy Brings.

Josef "Grave Violator" Dominik udzielał się w Sodom w latach 1984 - 1985, nagrał z formacją EP-kę "In the Sign of Evil". Obecnie gitarzysta gra w formacji Wortmord.

Frank "Blackfire" Gosdzik był gitarzystą Sodom w latach 1986 - 1989. Wraz z grupą Toma Angelrippera zarejestrował jedne z jej najważniejszych wydawnictw: longplaye studyjne "Persecution Mania" i "Agent Orange". Jego grę usłyszeć można również na EP-ce "Expurse of Sodomy" oraz albumie koncertowym "Mortal Way of Live". Po odejściu z Sodom Frank Gosdzik przez siedem lat udzielał się w zespole Kreator.

Andy Brings grał w Sodom w latach 1991 - 1995. Gitarzysta wziął udział w sesji nagraniowej do longplayów "Tapping the Vein" i "Get What You Deserve" oraz EP-ki "Aber bitte mit Sahne!". 10 maja 1994 roku z Sodom wystąpił na deskach klubu "Docks" w Hamburgu, a zapis z tego koncertu trafił na album "Marooned Live".

Obecnie Sodom tworzą, oprócz Toma Angelrippera, gitarzysta Bernemann i perkusista Makka. Dyskografię formacji zamyka album "Decision Day". Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali jedenaście autorskich utworów, które przez cztery miesiące szlifowali w studio nagraniowym. Za produkcję odpowiada Cornelius Rambadt, pełniący także obowiązki perkusisty w Onkel Tom, pobocznym projekcie Toma Angelrippera. Premiera płyty odbyła się 26 sierpnia 2016 roku w barwach SPV.

Tagi: Sodom
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Sodom zagra jubileuszowy koncert z byłymi gitarzystami
Anton (gość, IP: 94.254.242.*), 2017-12-08 22:46:18 | odpowiedz | zgłoś
Sodom k...wa!

Zobacz także

Dodaj wieść

Wiesz o czymś ciekawym ze świata rocka i metalu? Chcesz pisać wieści dla rockmetal.pl? Kliknij:
Dodaj wieść »
Którą piosenkę najczęściej śpiewasz pod prysznicem?