zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 października 2018

Scorpions przyjedzie w lipcu do Łodzi

6.12.2017 09:19  autor: Verghityax, źródło: profil Scorpions na Facebooku

Po grudniowym koncercie w "Ergo Arenie" Scorpions wróci do Polski w przyszłym roku. Zespół wystąpi 29 lipca w hali "Atlas Arena" w Łodzi.

Scorpions, Kraków 4.03.2016, fot. Verghityax
Scorpions, Kraków 4.03.2016, fot. Verghityax

Scorpions powstał w 1965 roku w niemieckim Hanowerze z inicjatywy gitarzysty Rudolfa Schenkera. Początkowo założyciel grupy sam zajmował się wykonywaniem partii wokalnych. Stały skład zaczął się kształtować w roku 1969 wraz z dołączeniem wokalisty Klausa Meine i drugiego gitarzysty Michaela Schenkera, młodszego brata Rudolfa.

Swój pierwszy sukces komercyjny grupa osiągnęła po wydaniu szóstego longplay'a studyjnego, pt. "Lovedrive". Jednak dopiero w 1984 roku Scorpions zaistniał na arenie międzynarodowej za sprawą albumu "Love at First Sting", na którym znalazły się takie hity, jak "Love You Like a Hurricane", "Still Loving You" i "Big City Nights".

W ciągu trwającej pięćdziesiąt lat kariery muzycy Scorpions wydali osiemnaście longplayów studyjnych i sześć koncertowych. Szacuje się, że sprzedali pomiędzy 75 a 100 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie. Ich ostatnim dokonaniem jest studyjny "Return to Forever". Album został zarejestrowany w Szwecji. W rolę producentów wcielili się Martin Hansen i Mikael Nord Andersson.

We wrześniu 2016 roku muzycy Scorpions ogłosili, że do składu na stałe dołączył Mikkey Dee, dawny bębniarz Motorhead. Zastąpił on na tym stanowisku Jamesa Kottaka.

Tagi: Scorpions
Komentarze
Dodaj komentarz »