zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 października 2018

Vallenfyre i Gnaw Their Tongues na "Into The Abyss Fest"

12.12.2017 15:14  autor: Verghityax, źródło: profil "Into the Abyss Fest" na Facebooku

Formacje Vallenfyre, Gnaw Their Tongues i Mentor dołączyły do składu przyszłorocznej edycji "Into The Abyss Fest". Wcześniej organizatorzy potwiedzili udział Profanatiki, Rites of Thy Degringolade, Hierophant, Auroch, Temple Desecration, Kingdom, Warfist i Kultu Mogił. Wydarzenie odbędzie się 10 marca 2018 roku w klubie "Pralnia" we Wrocławiu.

Vallenfyre odwiedzi Polskę z "Fear Those Who Fear Him", swoim trzecim longplayem studyjnym. Materiał muzycy zarejestrowali we trzech - ścieżki basowe nagrał Hamish Glencross. W rolę producenta po raz kolejny wcielił się Kurt Ballou z Converge, masteringiem zajął się Brad Boatright z "Audiosiege Mastering". Płyta trafiła do sprzedaży 2 czerwca 2017 roku pod banderą Century Media Records.

W 2014 roku w Vallenfyre nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty - odszedł Adrian Erlandsson, a zastąpił go Waltteri Vayrynen. Dwa lata później grupę opuścił basista Scoot, który udzielał się w niej od samego początku.

Gnaw Their Tongues rozpoczął działalność jako w 2005 roku w Holandii jako projekt wyłącznie studyjny. Ukrywający się pseudonimem Mories Maurice de Jong sam zarejestrował wszystkie partie wokalne i instrumentalne na swoich dziesięciu longplayach studyjnych i osiemnastu EP-kach.

Swój pierwszy koncert Gnaw Their Tongues zagrał w 2015 roku. Dyskografię projektu zamyka EP-ka "A Raven Flew over the Land of the Beheaded Children" z 2017 roku.

Mentor powstał w 2011 roku. W skład formacji wchodzą muzycy Thaw i J. D. Overdrive. 15 września 2016 roku za sprawą Arachnophobia Records ukazał się pierwszy album kapeli, zatytułowany "Guts, Graves and Blasphemy". Masteringiem zajął się Haldor Grunberg, basista zespołu.

Bilety na "Into The Abyss Fest" trafią do sprzedaży 13 grudnia 2017 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Vallenfyre i Gnaw Their Tongues na "Into The Abyss Fest"
Lukasss
Lukasss (wyślij pw), 2017-12-12 17:36:56 | odpowiedz | zgłoś
Vallenfyre? Ciekawe, ciekawe.