zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 grudnia 2018

Zmiany personalne w Weedpecker

12.01.2018 12:24  autor: Verghityax, źródło: profil Weedpecker na Facebooku

Weedpecker poinformował o zakończeniu współpracy z dotychczasową sekcją rytmiczną, rozstanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Miejsce Mroka na basie zajął Karol Melak, zamiast Falona za bębnami zasiadł Piotr Kuks.

Weedpecker, Kraków 22.09.2017, fot. Verghityax
Weedpecker, Kraków 22.09.2017, fot. Verghityax

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Najwyższa pora coś ogłosić. To wieści z gatunku tych smutnych, ale nie martwcie się, bo wszystko jest na właściwej drodze. Kilka miesięcy temu Mroku i Falon postanowili odejść z zespołu z uwagi na inne zobowiązania. Mroku jest zarobiony po łokcie w Dopelord, z którym coraz więcej koncertuje. Falon z kolei dołączył do grupy Miist, ponadto nie chciał się angażować w dłuższe trasy. Powiedział, że jest tym najzwyczajniej w świecie zmęczony i doskonale go rozumiem. Pragnę podziękować chłopakom za wszystkie spędzone razem lata, to był piękny czas. Powodzenia! Kochamy was.

Druga wiadomość jest taka, że udało nam się zapełnić lukę, zapraszając do zespołu dwóch młodych i utalentowanych muzyków, Karola i Kuksa, którzy udzielają się również w Clockmaid. Nie obawiajcie się, obaj szybko opanowali materiał i są gotowi na koncerty. Przyjdźcie i przekonajcie się sami".

Mroku grał w Weedpecker od 2014 roku, kiedy to zastąpił na stanowisku basisty Jeso Ansolo. Falon współtworzył zespół od samego początku i zarejestrował z grupą wszystkie jej dokonania studyjne.

Przypominamy, że Weedpecker wyruszy 18 stycznia 2018 roku w trasę z Red Scalp. Zespoły zagrają w Bielsku-Białej, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

Red Scalp wypuścił 31 października 2017 roku swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Lost Ghosts". Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w maju 2017 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę wykonał Jan Wawrzyniak.

W Warszawie zespoły będą dzielić scenę ze stołecznym Major Kong.

18.01 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club"
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

19.01 - Wrocław, "Liverpool"
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)

20.01 - Poznań, "U Bazyla"
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu)

21.01 - Warszawa, "Hydrozagadka" (+ Major Kong)
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »