zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

Nick Catanese z zarzutami molestowania seksualnego

20.01.2018 09:55  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Nick Catanese - były gitarzysta Black Label Society - został oskarżony o molestowanie seksualne oraz nakłanianie do czynności seksualnych nieletniej. Muzyk przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Black Label Society, Warszawa 9.03.2011, fot. Wojtek Dobrogojski
Black Label Society, Warszawa 9.03.2011, fot. Wojtek Dobrogojski

Po odejściu z Black Label Society Nick Catanese został nauczycielem w "School Of Rock" w Castle Shannon. Za pośrednictwem serwisu Instagram nawiązał bliższą znajomość ze swoją 14-letnią uczennicą. Zgodnie z poczynionymi przez "Pittsburgh Post-Gazette" ustaleniami gitarzysta miał wysyłać nieletniej zdjęcia swoich genitaliów, oczekując w zamian jej zdjęć w negliżu. Miał on również nakłaniać ją do podjęcia czynności seksualnych.

Sędzia Donna Jo McDaniel zarządziła wobec gitarzysty pięcioletni okres próbny. Ponadto Nick Catanese został wpisany na 25 lat do rejestru przestępców seksualnych, ma zakaz zbliżania się do osób nieletnich oraz korzystania z komputerów z dostępem do Internetu.

Nick Catanese dołączył do Black Label Society w 1999 roku. W kapeli udzielał się przede wszystkim w charakterze muzyka koncertowego. Pomimo najdłuższego, obok Zakka Wylde'a, stażu w grupie, Nick Catanese zarejestrował z zespołem tylko dwa wydawnictwa studyjne: "Shot To Hell" z 2006 roku i "Order Of The Black" z roku 2010. Gitarzysta określany był jako "zły brat bliźniak" Zakka, ponieważ jako jedyny potrafił dotrzymać mu tempa podczas występów na żywo. Muzyk odszedł z Black Label Society w 2013 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »