zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 stycznia 2019

Bison B.C. i LLNN na dwóch koncertach w Polsce

11.02.2018 15:47  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Sludgemetalowe formacje Bison B.C. i LLNN przyjadą do Polski na dwa koncerty w ramach europejskiej trasy. Odbędą się one 15 maja 2018 roku w klubie "Alchemia" w Krakowie i 16 maja w warszawskiej "Hydrozagadce".

Bison B.C. powstał w Kanadzie w 2006 roku jako zespół grający mieszankę stoner i sludge metalu. Debiutancka EP-ka, zatytułowana "Earthbound", ujrzała światło dzienne rok później.

Obecnie Kanadyjczycy promują swój czwarty longplay studyjny, pt. "You Are Not the Ocean You Are the Patient". Ukazał się on 23 czerwca 2017 roku nakładem Pelagic Records. Jest to pierwsze dokonanie grupy z basistą Shanem Clarkiem, który dołączył do Bison B.C. w 2015 roku.

LLNN to kwartet z Kopenhagi, którego muzyka oscyluje na granicy sludge metalu i hardcore. Dotychczas Duńczycy wydali dwa albumy studyjne. Ostatni z nich, pt. "Marks / Traces", trafił do sprzedaży 16 czerwca 2017 roku pod egidą Pelagic Records.

Polskie koncerty Bison B.C. i LLNN otworzy rodzima grupa Only Sons, dla której będą to debiutanckie występy. Zespół powstał w 2017 roku w Krakowie. W skład weszli Andrzej Nowak na wokalu, Daniel Kesler z Redemptor na gitarze prowadzącej, Adrian Pi na gitarze rytmicznej, Kamil Stadnicki z Deivos na basie i Robert Kucharski z Whorehouse na perkusji.

Only Sons ogrywać będzie swoją pierwszą EP-kę, pt. "Love, Drugs, Treachery & Deceit". Sesja nagraniowa odbyła się w "MaQ Records", produkcją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

15.05 - Kraków, "Alchemia"
16.05 - Warszawa, "Hydrozagadka"

Komentarze
Dodaj komentarz »