zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 17 czerwca 2019

ARRM przed Amenra i Boris w Warszawie

20.02.2018 15:18  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Instrumentalna grupa ARRM otworzy warszawski koncert Amenra i Boris. Wydarzenie odbędzie się 24 lutego 2018 roku w klubie "Progresja Music Zone".

ARRM, Katowice 21.07.2017, fot. Verghityax
ARRM, Katowice 21.07.2017, fot. Verghityax

ARRM powstał zimą 2010 roku jako solowy projekt gitarzysty Artura Rumińskiego z Thaw. W pierwszej fazie działalności skład uzupełnił basista Rafał Miciński, którego potem zastąpił Maciej Śmigrodzki.

Pod koniec 2012 roku muzycy ARRM zawiesili działalność, żeby skoncentrować się na innych projektach. Przerwa trwała do marca 2016 roku. Do składu ponownie dołączył Rafał Miciński, a Maciej Śmigrodzki zamienił instrument na klawisze. Stanowisko perkusisty przypadło Michałowi Leksowi.

Sesja nagraniowa "ARRM" - debiutanckiego longplay'a studyjnego - miała miejsce w studiu "Maq Records" pod okiem Piotra Gruenpetera. Materiał nagrany został na setkę.

Muzycy Amenra promować będą swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Mass VI". Premiera płyty odbyła się 20 października 2017 roku za sprawą Neurot Recordings.

W styczniu 2017 roku zespół poinformował o zakończeniu sesji nagraniowej do "Mass VI". Materiał zarejestrowany został w studio w belgijskich Ardenach. Do roli producenta ponownie zaangażowano Billy'ego Andersona, który wcześniej współpracował z formacją przy "Mass V" oraz koncertowych "Live" i "Live II". Za miksy i mastering odpowiedzialny jest Jack Shirley.

Boris to eksperymentalna japońska formacja powstała w 1992 roku w Tokio. Od początku tworzą ją Atsuo Mizuno na perkusji i wokalu, Takeshi Ohtani na basie i gitarze rytmicznej oraz Wata na gitarze prowadzącej i klawiszach. W ciągu trwającej ćwierć wieku kariery zespół wydał aż dwadzieścia trzy longplaye studyjne. Ostatni z nich, pt. "Dear", ujrzał światło dzienne 14 lipca 2017 roku.

24.02 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Tagi: ARRM, Boris, Amenra
Komentarze
Dodaj komentarz »