zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 grudnia 2018

The Haunted i Azarath na "Metal Mine Festival 2018"

14.03.2018 09:11  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Do składy trzeciej edycji "Metal Mine Festival" dołączyli Szwedzi z The Haunted, Czesi z Hypnos oraz rodzime formacje Azarath i Mentor. Wcześniej swój udział potwierdził Decapitated. Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia 2018 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia" w Wałbrzychu.

The Haunted promować będzie swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Strength In Numbers". Płyta ujrzała światło dzienne 25 sierpnia 2017 roku za sprawą Century Media Records. Materiał zarejestrowany został w brytyjskim "Parlour Studios" pod okiem Russa Russella.

W roku 2013 na stanowisko wokalisty powrócił po dziesięcioletniej przerwie Marco Aro. Do zespołu wrócił także perkusista Adrian Erlandsson, który bębnił w The Haunted w latach 1996-1999. Skład uzupełnił gitarzysta Ola Englund.

Hypnos przyjedzie z "The Whitecrow", swoim piątym longplayem studyjnym. Składający się z trzynastu utworów materiał zarejestrowany został w czeskim "Shaark Studio" i norweskim "Toproom Studio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą Cannim, który dołączył do kapeli w 2016 roku.

Do udziału w powstaniu albumu Bruno i Pegas zaprosili gości. Na płycie usłyszeć można między innymi Martina Missy z Protector, Igora Hubika z Root, Zuzanę Lipovą z Dying Passion, Christophera z Krabathora i V. Santurę z Triptykon. Premiera "The Whitecrow" odbyła się 24 marca 2017 roku pod egidą Einheit Produktionen.

Azarath nadal ogrywa "In Extremis", swój szósty longplay studyjny. Na następcy "Blasphemers' Maledictions" znalazło się dziesięć kompozycji, które zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Premiera płyty odbyła się 7 kwietnia 2017 roku. Z "In Extremis" formacja wróciła pod skrzydła Agonia Records, z którą po raz ostatni współpracowała przy "Praise the Beast".

Mentor powstał w 2011 roku. W skład formacji wchodzą muzycy Thaw i J. D. Overdrive. 15 września 2016 roku za sprawą Arachnophobia Records ukazał się pierwszy album kapeli, zatytułowany "Guts, Graves and Blasphemy". Masteringiem zajął się Haldor Grunberg, basista zespołu.

Komentarze
Dodaj komentarz »