zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Ols wróci z albumem "Mszarna"

19.03.2018 18:33  autor: Verghityax, źródło: profil Ols na Facebooku

Neofolkowa wokalistka i instrumentalistka, tworząca pod nazwą Ols, zapowiedziała premierę swojego drugiego albumu studyjnego, pt. "Mszarna". Wydawnictwo ukaże się 15 kwietnia 2018 roku.

Ols komentuje: "Wydanie płyty numer dwa zbliża się wielkimi krokami i... zaczynam się trochę bać, bo wszyscy znajomi muzycy zgodnie twierdzą, że drugie wydawnictwo zawsze jest najbardziej krytykowane. Połowa słuchaczy twierdzi bowiem, że nowy materiał jest dokładnie taki sam jak debiut, że autor się powtarza i nie umie już stworzyć niczego oryginalnego. Druga połowa natomiast sądzi, że dwójka nie ma nic wspólnego z debiutem, muzyk odciął się od swoich korzeni, a jego twórczość zupełnie straciła klimat... Cokolwiek wy będziecie sądzić na ten temat, ja uważam, że 'Mszarna' będzie płytą lepszą niż debiut. W międzyczasie sporo się nauczyłam i wiele rzeczy zrobiłam lepiej. Płyta numer dwa będzie naturalną kontynuacją pierwszej. Rozwinie niektóre wątki, aranżacje będą miejscami bardziej rozbudowane, ale rdzeń pozostanie ten sam. Tematycznie moje twory będą zawsze mówić o tym samym - o naturze i ludzkich emocjach w relacji z nią. Muzycznie - pozostanę przy wielowarstwowych wokalach jako podstawie, ale pojawi się trochę więcej instrumentów (choć pozwoliłam sobie na jeden surowy kawałek, gdzie zagrają tylko głosy, bęben, szczątkowy bas i... żurawie)".

Ols to jednoosobowy projekt z gatunku neofolk zapoczątkowany w 2015 roku. Debiutancki album, pt. "Ols", miał swoją premierę na nośniku fizycznym 13 lutego 2017 roku. Wszystkie partie instrumentalne i wokale autorka zarejestrowała w okresie od kwietnia do lipca 2016 roku w "NS Studio" w Nowym Sączu. W utworze "Woda" partie gitarowe gościnnie nagrał Zagreus z zespołu Jarun. Na zawartość płyty składa się sześć autorskich kompozycji, cover "Unfurl" Katatonii oraz cover "Bloodbirds" Agalloch.

Tagi: Ols
Komentarze
Dodaj komentarz »