zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Kult Mogił i Banisher na "Black Waves Fest"

30.03.2018 09:18  autor: Verghityax, źródło: profil "Black Waves Fest" na Facebooku

Do składu trzeciej edycji "Black Waves Fest" w Jarocinie dołączyły formacje Kult Mogił i Banisher. Ten ostatni zastąpił Arkonę, która musiała wycofać się z przedsięwzięcia. Wcześniej organizator potwierdził udział Furii, Planet Hell, Cemetery of Scream i Corruption. Wydarzenie odbędzie się 13 października 2018 roku.

Deathmetalowy Kult Mogił wydał 29 września 2017 roku EP-kę, pt. "Portentaque". Na jej potrzeby muzycy przygotowali trzy kompozycje, płyta ukazała się pod szyldem Pagan Records. Poprzedni album - "Anxiety Never Descending" - pochodzi z 2015 roku.

Banisher promować będzie płytę "Oniric Delusions", która trafiła do sprzedaży 3 września 2016 roku pod szyldem Deformeathing Production - jest to trzeci longplay studyjny w dorobku kapeli. Praca nad następcą "Scarcity" rozpoczęła się w październiku 2015 roku. W tym czasie kapelę opuścił basista Jakub Skrzypiec, którego zastąpił na tym stanowisku Piotr Kołakowski z Hate. Zespół znalazł również stałego wokalistę w osobie Szczepana Inglota z formacji Shodan.

Furia promować będzie "Księżyc milczy luty", swój piąty longplay studyjny. Składający się z sześciu kompozycji materiał nagrany i zmiksowany i został w studio "Czyściec" w Chorzowie. Mastering wykonał Bartłomiej Kuźniak w "Studio 333". Premiera odbyła się 14 listopada 2016 roku pod egidą Pagan Records. Miesiąc wcześniej - 16 października - Furia wypuściła podwójny minialbum, zatytułowany "Guido". Materiał został nagrany w całości na żywo 16 kwietnia 2016 roku w kopalni "Guido" w Zabrzu, trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią, a zmiksowany i zmasterowany w studio "Czyściec".

Planet Hell to formacja Przemysława Latacza, gitarzysty nieaktywnego obecnie The No-Mads. Pod szyldem Planet Hell muzyk wraz ze swym zespołem gra progresywny death metal. 10 listopada 2016 roku pod egidą Thrashing Madness Productions światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, pt. "Mission One". Znalazło się na nim dziewięć autorskich numerów oraz cover "Earthshine" Rush. Teksty w kompozycjach Planet Hell inspirowane są twórczością Stanisława Lema.

Corruption ogrywa obecnie swój ósmy longplay studyjny, pt. "Spleen". Jest to pierwsze dokonanie zespołu nagrane w nowym składzie - w 2015 roku Anioł nawiązał współpracę z gitarzystą Piotrem Solnicą, perkusistą Łukaszem Sarnackim i wokalistą Łukaszem "Chuckiem" Adamczakiem.

Dyskografię Cemetery of Scream zamyka album "Frozen Images". Ujrzał on światło dzienne w styczniu 2009 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »