zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

Decapitated i Exumer na "Rock & Rose Fest"

1.04.2018 18:41  autor: Verghityax, źródło: profil "Rock & Rose Fest" na Facebooku

Organizator "Rock & Rose Fest" ogłosił nazwy pierwszych zespołów, jakie zaprezentują się na tegorocznej edycji wydarzenia. Będą to: rodzimy Decapitated i niemiecki Exumer. Festiwal odbędzie się 2 czerwca w Kutnie.

Decapitated promować będzie materiał z "Anticult", swojego siódmego longplaya studyjnego. Premiera płyty miała miejsce 7 lipca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast, w Polsce za dystrybucję odpowiada Mystic Production. Sesja nagraniowa odbyła się w olkuskim "Zed Studio", partie perkusyjne zarejestrowany zostały w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Za miksy odpowiada Daniel Bergstrand.

Decapitated powstało w 1996 roku w Krośnie. Gitarzysta Wacław Kiełtyka jest jedynym stałym członkiem formacji od początku działalności. W ciągu dwudziestu lat zespół dorobił się siedmiu longplayów studyjnych.

Thrashmetalowy Exumer nadal ogrywa "The Raging Tides", swój czwarty longplay studyjny i drugi nagrany po reaktywacji, która miała miejsce w 2008 roku. Podobnie, jak w przypadku "Fire & Damnation", produkcją zajął się Waldemar Sorychta.

Na limitowanej edycji wydawnictwa znalazły się covery "Forever My Queen" Pentagram oraz "Hostage To Heaven" Grip Inc. W "Hostage To Heaven" gościnnie wystąpili Rob Dukes, Waldemar Sorychta i Markus Freiwald. "The Raging Tides" trafił do sprzedaży 29 stycznia 2016 roku pod banderą Metal Blade Records.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Decapitated i Exumer na "Rock & Rose Fest"
jrjndjjd (gość, IP: 31.0.34.*), 2018-04-03 21:44:59 | odpowiedz | zgłoś
Exumer niezła siarka. Dla mnie mus