zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 2 lipca 2020

Incantation na "Summer Dying Loud 2018"

1.04.2018 09:29  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud 2018" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyli kolejni wykonawcy: Amerykanie z Incantation oraz rodzime Black Tundra, Spaceslug i The Lowest. Wcześniej swój udział potwierdziły Entombed A.D., Orange Goblin, Ereb Altor, Malignant Tumour, Weedpecker, Saule, Mentor i Doomster Reich. Festiwal odbędzie się w dniach 7 i 8 września.

Death metalowy Incantation promować będzie swój jedenasty longplay studyjny, zatytułowany "Profane Nexus". Premiera płyty odbyła się 11 sierpnia 2017 roku pod banderą Relapse Records. Składający się z jedenastu utworów materiał zarejestrowany został w należącym do zespołu "Incantation Studios" w Johnstown. Miksami i masteringiem zajął się Dan Swano.

Po zakończeniu współpracy z Listenable Records zespół Johna McEntee wrócił pod skrzydła Relapse Records. Wcześniej wytwórnia Matthew Jacobsona wydała cztery albumy Incantation: "Onward To Golgotha", "Mortal Throne Of Nazarene", "Diabolical Conquest" i "The Infernal Storm".

Grupa Black Tundra powstała w 2016 roku, jej twórczość stanowi połączenie sludge i doom metalu. W skład zespołu weszli między innymi wokalista Hidden Haze oraz dawny perkusista Dopelord. 6 kwietnia 2017 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album kwartetu, zatytułowany po prostu "Black Tundra". Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Stonerowa formacja Spaceslug wypuściła 22 września 2017 roku swoje trzecie wydawnictwo studyjne: EP-kę, zatytułowaną "Mountains & Reminiscence". Jej premiera odbyła się pod egidą BSFD Records i Oak Island Records. Na "Mountains & Reminiscence" znalazło się pięć autorskich kompozycji, które muzycy nagrali w lipcu 2017 roku. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Warszawska formacja The Lowest promuje obecnie swoje trzecie wydawnictwo studyjne, zatytułowane "Doomed". Ukazało się ono 5 lutego 2018 roku. Sesja nagraniowa miała miejsce latem 2017 roku.

Do sprzedaży trafiła pierwsza pula karnetów na "Summer Dying Loud 2018" w cenie 75 zł. Nakład jest limitowany do pięciuset sztuk. Zakupu można dokonać tutaj.

Komentarze
Dodaj komentarz »