zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Decapitated przed Meshuggah w Krakowie i Warszawie

8.04.2018 15:55  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Decapitated otworzy oba polskie koncerty Meshuggah. Szwedzi przyjadą do Polski w ramach europejskiej trasy koncertowej promującej album "The Violent Sleep Of Reason". Zespół wystąpi w naszym kraju dwukrotnie: 5 czerwca 2018 roku w klubie "Kwadrat" w Krakowie i 6 czerwca w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Decapitated promować będzie materiał z "Anticult", swojego siódmego longplaya studyjnego. Premiera płyty miała miejsce 7 lipca 2017 roku za sprawą Nuclear Blast, w Polsce za dystrybucję odpowiada Mystic Production. Sesja nagraniowa odbyła się w olkuskim "Zed Studio", partie perkusyjne zarejestrowany zostały w "Custom34 Studio" w Gdańsku. Za miksy odpowiada Daniel Bergstrand.

Decapitated powstało w 1996 roku w Krośnie. Gitarzysta Wacław Kiełtyka jest jedynym stałym członkiem formacji od początku działalności. W ciągu dwudziestu lat zespół dorobił się siedmiu longplayów studyjnych.

Na "The Violent Sleep Of Reason" Meshuggah trafiło dziesięć autorskich kompozycji, które wyprodukował sam zespół. Do zmiksowania i zmasterowania materiału muzycy zaangażowali Tue Madsena. Za oprawę graficzną odpowiada Keerych Luminokaya. Za inspirację posłużyła rycina Francisca Goi, zatytułowana "Gdy rozum śpi, budzą się demony". Longplay ujrzał światło dzienne 7 października 2016 roku w barwach Nuclear Blast.

Meshuggah powstała w 1987 roku w szwedzkiej miejscowości Umea z inicjatywy gitarzysty Fredrika Thordendala i wokalisty Jensa Kidmana. Dwa lata później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, pt. "Meshuggah", jednak dopiero album studyjny "Destroy Erase Improve" z 1995 roku zapewnił zespołowi rozpoznawalność. Od płyty "Nothing" z 2002 roku formacja zmieniła swoje brzmienie, porzucając gitary siedmiostrunowe na rzecz ośmiostrunowych.

5.06 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

6.06 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »