zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

The Raven Age otworzy koncerty Killswitch Engage

23.04.2018 12:24  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Brytyjczycy z The Raven Age wyruszą w trasę w roli supportu przed Killswitch Engage. W Polsce zespoły zagrają dwa koncerty: 14 czerwca 2018 roku w klubie "Kwadrat" w Krakowie i 19 czerwca w klubie "Proxima" w Warszawie.

The Raven Age powstał w 2009 roku w Londynie. Pięć lat później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana po prostu "The Raven Age". "Darkness Will Rise" - pierwszy longplay w dorobku formacji - ukazał się 17 marca 2017 roku. Za miksy i mastering odpowiada Matt Hyde.

Killswitch Engage rozpoczął działalność w 1999 roku w amerykańskim Westfield. Grupę utworzyli wokalista Jesse Leach, gitarzysta Joel Stroetzel, basista Mike D'Antonio i perkusista Adam Dutkiewicz. Debiutancki album formacji, zatytułowany po prostu "Killswitch Engage", ujrzał światło dzienne w 2000 roku.

W roku 2002 kapelę opuścił Jesse Leach, a Adam Dutkiewicz zmienił instrument na gitarę. Do roli perkusisty zaangażowany został Justin Foley, z kolei za mikrofonem stanął Howard Jones. Jako kwintet Amerykanie zarejestrowali swój trzeci album, pt. "The End of Heartache". Okazał się on przełomem w ich karierze, lądując na 21. miejscu na listy sprzedaży "Billboard 200". Do grudnia 2007 roku sprzedał się w nakładzie 500 000 egzemplarzy i pokrył się złotem. Tytułowy utwór "The End of Heartache" został nominowany do nagrody "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance".

Z Howardem Jonesem Killswitch Engage nagrał jeszcze dwa albumy, po czym wokalista opuścił zespół w 2012 roku z powodów zdrowotnych. Na stanowisko frontmana powrócił Jesse Leach, z którym formacja zarejestrowała od tego czasu dwa longplaye: "Disarm the Descent" i "Incarnate".

14.06 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 99 zł

19.06 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 99 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »