zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lipca 2021

Mastodon prezentuje teledysk do "Clandestiny"

29.04.2018 09:22  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Mastodon zaprezentował teledysk do utworu "Clandestiny" z ostatniego longplaya studyjnego, pt. "Emperor of Sand". Za realizację obrazu odpowiada BlinkMyBrain.

"Emperor of Sand" zarejestrowany został z udziałem producenta Brendana O'Briena, wcześniej Amerykanie pracowali z nim przy longplayu "Crack The Skye". Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Quarry", miksy wykonano w "Henson Studios" w Los Angeles. W jednym z utworów zaśpiewał Scott Kelly z Neurosis, który od czasu "Leviathan" gościł na każdym albumie kwartetu z Atlanty. Krążek trafił do sprzedaży 31 marca 2017 roku za sprawą Reprise Records.

W lutym 2018 roku Mastodon zdobył nagrodę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za utwór "Sultan's Curse". Sam album otrzymał nominację w kategorii "Best Rock Album".

Dyskografię Mastodon zamyka EP-ka, pt. "Cold Dark Place". Ukazała się ona w formacie CD oraz cyfrowym 22 września 2017 roku za sprawą Reprise Records. Na EP-ce znalazły się cztery kompozycje. Trzy z nich ("North Side Star", "Blue Walsh" i "Cold Dark Place") powstały podczas sesji nagraniowej do "Once More 'Round The Sun" z 2014 roku. Wyprodukował je Nick Raskulinecz. Ostatni utwór - "Toe to Toes" - zespół nagrał w 2017 roku pod okiem Brendana O'Briena, gromadząc materiał na "Emperor Of Sand".

Tagi: Mastodon
Komentarze
Dodaj komentarz »